Ski-skokovi Englelberg: Nova pobjeda Ahonena

ENGELBERG, 18. prosinca (Hina/dpa) - Finski skakač na skijama JanneAhonen pobjednik je subotnjeg natjecanja za Svjetski kup u švicarskomEngelbergu.
ENGELBERG, 18. prosinca (Hina/dpa) - Finski skakač na skijama Janne Ahonen pobjednik je subotnjeg natjecanja za Svjetski kup u švicarskom Engelbergu.

Ahonen je pobijedio sa skokovima od 141, što je novi rekord skakaonice, i 137,5 metara čime je sakupio 279.3 bodova. Drugo mjesto zauzeo je Austrijanac Thomas Morgenstern sa 278.2 bodova (136,5 i 137,5 metara), a treće Čeh Jakub Janda sa 277.8 bodova (139 i 134.5 metara).

Ovo je već šesta ovosezonska pobjeda Ahonena, koji je na prvih sedam natjecanja osvojio 680 od mogućih 700 bodova, te uvjerljivo drži vodeću poziciju u Svjetskom kupu. Drugo mjesto zauzima Janda sa 368, a treće Austrijanac Martin Hoellwarth sa 337 bodova.

1. Janne Ahonen (Fin) 279,3 (141,0/137,5 m)

2. Thomas Morgenstern (Aut) 278,2 (136,5/137,5)