EP rukometašica: Hrvatska - Slovenija 30:29 šira verzija

ZAGREB, 12. prosinca 2004. (Hina) - U susretu zadnjeg, 3. kola Bskupine Europskog prvenstva u Mađarskoj rukometašice Hrvatske susvladale Sloveniju sa 30:29 (17:16). Pred 700 gledatelja u Gradskojdvorani sudili su Litvanci Liakovicius i Paskevicius.
ZAGREB, 12. prosinca 2004. (Hina) - U susretu zadnjeg, 3. kola B skupine Europskog prvenstva u Mađarskoj rukometašice Hrvatske su svladale Sloveniju sa 30:29 (17:16). Pred 700 gledatelja u Gradskoj dvorani sudili su Litvanci Liakovicius i Paskevicius.

HRVATSKA: Borozan, Tatari 6 (2), Hrgović 1, Čop 1, Golubić, Šarić, Gaće, Arslanagić 6, Pušić 2, Horvat 4, Popović, Jelčić, Stojković, Zebić 2.

Slovenija: Marinček, Čečkova 2, Argenti 1, Derčar 5, Ciora 1, Ilič 1,Puš, Derepasko 1 (1), Kurent-Tatarovac 1, Cerar 1, Dajčman 12 (7),Gorski, Oder 2.

SEDMERCI: Hrvatska 6 (3), Slovenija 11 (8)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 14, Slovenija 8 minuta.

Hrvatske rukometašice su se pobjedom oprostile od Europskog prvenstva nakon štio su u utakmici koja nije ništa odlučivala pobijedile Sloveniju sa 30:29.

Pobjeda je ipak dala podstrek našim mladim igračicama, čiji je glavni cilj nastup na OI u pekingu za četiri godine, a nije nevažna ni činjenica da su im dva boda protiv Slovenije donijela ukupno 13. poziciju na prvenstvu, a time i status nositeljica na skorašnjim kvalifikacijama za SP.

Treba istaći da su slovenske rukometašice već ranije osigurale prvo mjesto u skupini, pa su skoro dvije trećine utakmice igrale s pričuvama. To ipak ne umanjuje pobjedu Hrvatske jer su nakraju ipak igrale najbolje Slovenke, koje su vodstvo Hrvatske od 25:20 u 41. minuti u 55. minuti preokrenule u svoju korist (28:27). Kraj je ipak pripao Hrvaticama, zahvaljujući izvrsnoj vratarki Ivani Jelčić sa ukupno 15 obrana, te raspoloženim Tatari (6), Arslanagić (6) i Horvat (4).