EP plivanje: Marinović četvrta, Jovanović peta

BEČ/ZAGREB, 10. prosinca 2004. (Hina) - Hrvatska plivačica SmiljanaMarinović osvojila je četvrto mjesto na 200 metara prsno na Europskomprvenstvu u malim bazenima, što se održava u Beču, isplivavši pritomnovi hrvatski rekord - 2.24.67.
BEČ/ZAGREB, 10. prosinca 2004. (Hina) - Hrvatska plivačica Smiljana Marinović osvojila je četvrto mjesto na 200 metara prsno na Europskom prvenstvu u malim bazenima, što se održava u Beču, isplivavši pritom novi hrvatski rekord - 2.24.67.

Marinović je time popravila svoj i hrvatski rekord, kojeg je postavila na nedavnom mitingu Mladosti u Zagrebu, za više od sekunde 2:26.16. Nažalost, to nije bilo dovoljno za odličje. Premda je na 50, 100 i 150 metara držala treću poziciju u posljednjih 25 metara prestigla ju je Njemica Sarah Poewe 2:24.33. Zlatnu medalju osvojila je njezina sunarodnjakinja Anne Poleska 2.21.79, dok je druga bila hrvatska plivačica Mirna Jukić koja nastupa pod austrijskom zastavom 2.22.79.

Bez odličja je ostala i Sanja Jovanović, koja je na 100 metara leđno osvojila peto mjesto s rezultatom - 1:00.32. Premda se nadala kako bi mogla ostvariti rezultat ispod jedne minute i tako ugroziti svoj i hrvatski rekord, nažalost nije uspjela. Zlatnu medalju, s vremenom 58.58, osvojila je Ukrajinka Katerina Zubkova (na slici) ispred Njemice Antje Buschschulte 58.70 i Dankinje Louise Ornstedt 58.76.

Treći hrvatski predstavnik u petak u poslijepodnevnom programu, Aleksej Puninski nije se uspio plasirati u finale utrke na 100 metara slobodno. Puninski je isplivao rezultat 48.75, što je bilo dovoljno za 11. poziciju. Najbrže vrijeme polufinala ostvario je Nijemac Jens Schreiber 48.04.