EP PLIVANJE: KOŽULJ ČETVRTI, STRAHIJA ŠESTI

BEČ/ZAGREB, 9. prosinca 2004. (Hina) - Gordan Kožulj osvojio ječetvrto, dok je Marko Strahija osvojio šesto mjesto u utrci na 200metara leđno na Europskom plivačkom prvenstvu u malim bazenima, što seodržava u Beču. Prvo mjesto osvojio je Austrijanac Markus Rogan.
BEČ/ZAGREB, 9. prosinca 2004. (Hina) - Gordan Kožulj osvojio je četvrto, dok je Marko Strahija osvojio šesto mjesto u utrci na 200 metara leđno na Europskom plivačkom prvenstvu u malim bazenima, što se održava u Beču. Prvo mjesto osvojio je Austrijanac Markus Rogan.

Kožulj je isplivao rezultat 1:54.35, što je bilo za skoro dvije sekunde bolje vrijeme od nastupa u kvalifikacijama u četvrtak ujutro, međutim još uvijek nedovoljno za jednu od medalja. Strahija, koji se plivanju vratio nakon dvogodišnje suspenzije zbog dopinga, ostvario je rezultat 1:55.27, što je za 43 stotinke brže od rezultata iz kvalifikacija.

Austrijanac Rogan osvojio je prvo mjesto s rezultatom 1:51.24, što je novi europski rekord. Rogan je srušio dosadašnji rekord Gordana Kožulja za 38 stotinki sekunde.

U finalu utrke na 200 metara mješovito nastupio je Krešimir Čač, međutim zbog pogrešnog okreta je diskvalificiran. Prvo mjesto i u ovoj je disciplini pripalo Austrijancu Roganu s rezultatom 1.55.15, što je novi rekord europskih prvenstava.