JANICA KOSTELIĆ PALA, ANA JELUŠIĆ 5., NIKA FLEISS 9. (ŠIRA VERZIJA)

ASPEN/ZAGREB, 28. studenog (Hina) - Nakon što se trijumfalno vratilaskijanju pobijedivši u prvom slalomu sezone, Janica Kostelić, nažalostto nije uspjela ponoviti u drugom slalomu u američkom Aspenu.
ASPEN/ZAGREB, 28. studenog (Hina) - Nakon što se trijumfalno vratila skijanju pobijedivši u prvom slalomu sezone, Janica Kostelić, nažalost to nije uspjela ponoviti u drugom slalomu u američkom Aspenu.

Premda je nakon prve vožnje imala veliku prednost Janica je sredinom druge vožnje načinila pogrešku i nekoliko vratiju prije prolaznog vremena pala. Tako je pobjeda pripala Finkinji Tanji Poutiainen, koja je u prvoj vožnji zaostajala 44 stotinke sekunde za Janicom.

Međutim, hrvatsko skijanje ostvarilo je u Aspenu novi uspjeh. Mlada Riječanka Ana Jelušić ostvarila je najbolji rezultat u karijeri osvojivši peto mjesto. Ana je nakon prve vožnje bila 11. no sjajnim drugim nastupom popravila je plasman za šest pozicija. Plasman među deset upisala je i Nika Fleiss. Samoborka je u prvoj vožnji bila 11., a na koncu je je osvojila deveto mjesto. Četvrta hrvatska predstavnica Matea Ferk nije uspjela izboriti drugu vožnju.

Poutiainen je tako veleslalomskom trijumfu u petak pridodala i pobjedu u slalomu i preuzela vodstvo u ukupnom poretku svjetskog kupa. Drugo mjesto osvojila je Talijanka Manuele Moelgg (+1.21), što je njezin najbolji rezultat karijere, dok je treća bila Amerikanka Kristine Koznick (1.37). Jedna od najvećih favoritkinja za osvajanje naslova Šveđanka, Anja Parson nije završila prvu vožnju.

1. Tanja Poutiainen (Fin) 1:50.77 (55.04/55.73)

2. Manuela Moelgg (Ita) 1:51.98 (56.22/55.76)

3. Kristina Koznick (SAD) 1:52.14 (55.52/56.62)

4. Florine De Leymarie (Fra) 1:52.27 (56.48/55.79)

5. ANA JELUŠIĆ (HRV) 1:52.69 (56.62/56.07)

6. Laure Pequegnot (Fra) 1:52.84 (55.82/57.02)

7. Therese Borssen (Šve) 1:52.86 (55.91/56.95)

8. Veronika Zuzulova (Slk) 1:52.98 (55.36/57.62)

9. NIKA FLEISS (HRV) 1:53.15 (56.05/57.10)

10. Sabine Egger (Aut) 1:53.27 (56.97/56.30)