ZAGREB - ZAPOROŽJE 22:29 (ŠIRA VERZIJA)

ZAGREB, 10. listopada (Hina) - U dvoboju prvog kola B skupine Ligeprvaka rukometaši Zagreba su u Dvorani II zagrebačkog Doma sportovaizgubili od ukrajinskog Zaporožja 22:29 (6:15).
ZAGREB, 10. listopada (Hina) - U dvoboju prvog kola B skupine Lige prvaka rukometaši Zagreba su u Dvorani II zagrebačkog Doma sportova izgubili od ukrajinskog Zaporožja 22:29 (6:15).

Dvorana II Doma sportova 1.500 gledatelja. Suci: Rančik i Beno (oba Slovačka). Delegat EHF: Nedelkovski (Makedonija)

ZAGREB: Blažičko, Matošević, Stoilov 2(2), Pongračić, Goluža 2, Vuković 3, Batinić, Kaleb 1, Špoljarić 2, Vori 1, Valčić 1, Štritof, Majnov 8, Horvat 2

ZAPOROŽJE: Košovi, Lobčuk, Šelmenko 5, Nat 6, Brovko 4, Onifirenko, Gurikovski, Nataljuk, Petrenko 4, Harbok 7 (1), Kisil 3, Tiščenko, Statsiura

ISKLJUČENJA - Zagreb 6 minuta, Zaporožje 14 minuta

SEDMERCI: Zagreb 2/4, Zaporožje 1/2

Hrvatski prvak porazom je otvorio natjecanje u Ligi prvaka. Ukrajinsko Zaporožje je protutnjalo dvoranom II zagrebačkog Doma sportova upisavši pobjedu 29:22. Zagreb je igrao sporo, nedovoljno agresivno, s velikim problemima u organizaciji igre. Nije bilo brzih i kvalitetnih dodavanja i gosti su bez problema čitali igru Zagreba. Koliko je Zagreb igrao loše svjedoči podatak da je u prvom poluvremenu postigao svega 6 pogodaka, dok su gosti postigli 15 pogodaka i već nakon prvih 30 minuta riješili pitanje pobjednika.

Zagrebova klupa pokušala je obranom 5-1, pa 3-2-1, te 4-2, no nije bilo pomoći. Gosti su imali rješenje za sve i u nastavku utakmice rutinirano su dohvatili bodove. Prvi strijelac Zagreba bio je Majnov, no Makedonac je za osam pogodaka potrošio 20 lopti. Goste su predvodili Harbok (7) i Nat (6).

U drugom dvoboju iz B skupine francuski Montpellier je pobijedio talijanski Conversano 44:25 (18:14).