OPROŠTAJ MILOŠEVIĆA I REKORD ŽENSKE ŠTAFETE MLADOSTI NA 4X100 SLOBODNO

ZAGREB/RIJEKA, 10. srpnja 2004. (Hina) - Trećeg dana Otvorenog općeg ijuniorskog prvenstva Hrvatske u plivanju postavljen je jedan hrvatskirekord, a riječka publika mogla se oprostiti od jednog od najboljihhrvatskih plivača Miloša Miloševića, koji je u svojoj karijeri biosvjetski rekorder na 50m leptir u malim bazenima, te svjetski prvak na100m leptir.
ZAGREB/RIJEKA, 10. srpnja 2004. (Hina) - Trećeg dana Otvorenog općeg i juniorskog prvenstva Hrvatske u plivanju postavljen je jedan hrvatski rekord, a riječka publika mogla se oprostiti od jednog od najboljih hrvatskih plivača Miloša Miloševića, koji je u svojoj karijeri bio svjetski rekorder na 50m leptir u malim bazenima, te svjetski prvak na 100m leptir.

Hrvatski rekord isplivala je ženska štafeta Mladosti na 4x100 slobodno (3:57.99). U finalu 400m slobodno za plivačice slavila je Poljakinja Otylia Jedrzejczak s vremenom 4:09.71 minute, dok je najbolja Hrvatica bila Anita Galić na petom mjestu (4:24.37).

Na 200m leptir pobijedio je Poljak Pavel Korzeniowski (1:58.95), a naslov prvaka Hrvatske pripao je Filipu Bijuku, koji je s vremenom 2:06.56 osvojio šesto mjesto.

Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je prvo mjesto na 50m leđno s vremenom 29.32 sekundi.

Slovenac Emil Tahirovič bio je najbrži na 50m prsno, plivajući 28.71 sekundi. Vanja Rogulj osvojio je treće mjesto (29.27).

Valja izdvojiti i polufinale na 100m slobodno, gdje je najbolje vrijeme ostvario Litvanac Rolandas Gimbuitis (50.17), dok je hrvatski rekorder Duje Draganja imao treći rezultat (50.34).

Otvoreno prvenstvo Hrvatske završava sutra.