Po Ravlićevim riječima svezak sadržava niz članaka o državama i narodima, od Kolumbije, dva Konga i dvije Koreje, Kurda i Kuvajta, do Letonaca i Letonije, Litve, Luksemburga do opsežnih članaka o Madžarima i Madžarskoj.
"U njemu nalazimo velike sintetičke prikaze struka i djelatnosti, razne makropedijske i mikropedijske članke o pojmovima, pojavama, institucijama te mnogobrojne biografske članke", dodao je.
Šesti svezak Hrvatske enciklopedije ima 860 stranica, 40 stranica priloga u boji - fotografija i karata te 20 stranica uvodnih obavijesti i objašnjenja. Obuhvaća slova Kn do Mak sa 6273 članka, koje je napisalo 362 suradnika.
Kao opća enciklopedija, poput Britanske, Talijanske i Američke, nosi nacionalno ime i ima pojačanu nacionalnu sastavnicu, podsjeća Ravlić.
U tom je svesku hrvatska problematika zastupljena i u posebnim člancima (Korčula, Krk, Lika) te u nizu biografskih članaka o književnicima kao što su Ante i Ivan Goran Kovačić, Kranjčević, Krleža, Vesna Krmpotić, skladatelju Lisinskom, slikarima Kraljeviću i Kulmeru, glumcima Mariji Kohn i Peri Kvrgiću, arhitektima Kovačiću i Lubynskom, urbanistu Lenuciju, matematičarima Đuri i Svetozaru Kurepi, leksikografima Kruni Krstiću, Augustu Kovačecu, Tomislavu Ladanu i Trpimiru Macanu, političarima Eugenu Kvaterniku i Vlatku Mačeku, sportašima Kožulju, Kukoču, Anti, Ivici i Janici Kostelić, Ljubeku i drugim.
Sljedeći, sedmi svezak, koji obuhvaća slova Mal do O, kako ističe Ravlić, Leksikografski zavod planira objaviti u ljeto sljedeće godine.
Prvi svezak Hrvatske enciklopedije objavljen je u travnju 1999., a čitav projekt koji će imati 11 svezaka planira se završiti u sljedećih pet godina