Ponuđena početna cijena pojedine dionice tako iznosi 20 kuna, što odgovara cijeni postignutoj u postupku prikupljanja neobvezujućih ponuda za Dioki u siječnju ove godine.
U vlasništvu HFP-a ukupno je 49 posto dionica Diokija, a prema odluci Upravnog odbora HFP-a iz ožujka ove godine, razlika od 25 posto plus jedne dionice do 49 posto ponudit će se na prodaju zaposlenicima Diokija, po cijeni postignutoj na Burzi. Od ukupnog broja dionica Diokija u portfelju HFP-a za prodaju je trenutno raspoloživo upravo 25 posto plus jedna dionica.
Većinski, 51 postotni udio u Diokiju od 1998. godine u je vlasništvu bivših privatizacijsko-investicijskih fondova, danas holding kompanija Dom Holding, Proficio i SN Holding.
No, oni su prošlog tjedna potpisali s članicama grupe Hypo Alpe Adria Banke predugovor o prodaji svog većinskog udjela, u kojem stoji da "će svi uvjeti biti usuglašeni i ispunjeni tijekom naredna dva mjeseca, slijedom čega bi ugovori trebali stupiti na snagu u srpnju ove godine".
Osnovna djelatnost Diokija je proizvodnja polimera i organskih petrokemikalija, a više od 80 posto svoje proizvodnje ta tvrtka plasira na inozemnim tržištima, a po vrijednosti izvoza spada među najveće hrvatske izvoznike.
Temeljni kapital tog društva iznosi ukupno 2,02 milijarde kuna i podijeljen je na 4,04 milijuna dionica pojedinačne nominalne vrijednosti od 500 kuna, a tvrtka zapošljava 473 radnika.
Prema podacima iz profila društva objavljenog na Internet stranicama HFP-a, Grupu Dioki čini sedam društava u cjelokupnom ili djelomičnom vlasništvu - Dioki d.d., Adria procesna industrija d.d. i Kijac d.d., kao i tvrtke Epsik d.d., Žitnjak nekretnine d.o.o., Naftakem d.o.o. te tvrtka Adriaoil iz Milana.