SP HOKEJ: SLOVAČKA - ŠVICARSKA 3:1

PRAG, 6. svibnja (Hina/DPA) - U posljednjem dvoboju četvrtfinala Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu, što se održava u Češkoj, reprezentacija Slovačke je pobijedila Švicarsku 3:1 (0:1, 2:0, 1:0).
PRAG, 6. svibnja (Hina/DPA) - U posljednjem dvoboju četvrtfinala Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu, što se održava u Češkoj, reprezentacija Slovačke je pobijedila Švicarsku 3:1 (0:1, 2:0, 1:0).#L# Uz Slovake plasman među četiri najbolje reprezentacije na svijetu izborili su i Švedska, Kanada i SAD. Slovaci su teže od očekivanog izborili polufinale. Nakon prvih 20 minuta gubili su 0:1 i tek sredinom druge dionice uspjeli su slomiti otpor suparnika i s dva pogotka u sedam minuta preokrenuti rezultat. Deset minuta prije kraja utakmice Slovačka je postigla i treći pogodak i tako razriješila sve dvojbe. Strijelci za Slovačku bili su Strbak (31:15), Chara (37:44) i Demitra (49:05), dok je pogodak za Švicarsku postigao Wichser (9:34). U polufinalu se sastaju Švedska i SAD, te Kanada i Slovačka (Hina) xdl ydl