SP HOKEJ: ČEŠKA - SAD 2:3

PRAG, 5. svibnja (Hina/DPA) - Hokejaši Sjedinjenih Država priredili su senzaciju pobijedivši u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu u Pragu pred 17.360 gledatelja domaćina Češku boljim izvođenjem kaznenih udaraca 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 1:0).
PRAG, 5. svibnja (Hina/DPA) - Hokejaši Sjedinjenih Država priredili su senzaciju pobijedivši u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu u Pragu pred 17.360 gledatelja domaćina Češku boljim izvođenjem kaznenih udaraca 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 1:0).#L# Bio je to dvoboj u kojem su Česi imali sve u svojim u rukama. Amerikanci su se jedva probili do četvrtfinala, dok su Česi pokazali najuvjerljiviju igru na prvenstvu. Rušili su protivnike i bili najveći favorit za zlatnu medalju. I u četvrtfinalu su imali sigurnu igru i vodstvo od 2:0 sredinom druge trećine. No, Amerikanci se nisu predavali. Premda im nitko nije davao niti mrvicu izgleda uspjeli su izjednačiti, a potom u ruletu kaznenih udaraca i upisati pobjedu. Jedini koji je uspio realizirati kazneni udarac bio je Roach. SAD će u polufinalu igrati protiv Švedske, a u preostalim susretima četvrtfinala sastaju se Kanada i Finska, te Slovačka i Švicarska. ČEŠKA - SAD 2:3 (0:0, 2:1, 0:1, 0:1) Sazka Arena - 17.360 gledatelja, Sudac: Arbitre: Henriksson (Finska) STRIJELCI: 1:0 Skoula (23:15, Dopita), 2:0 Jagr (26:04), 2:1 Park (30:19, Cullen), 2:2 Westrum (51:01, Battaglia) KAZNENI UDARCI: Vyborni, Havlat, Jagr, Prucha i Dopita su promašili za Češku, a Cullen, Park, Malone i Drury za SAD, dok je Roach postigao pogodak. KAZNENE MINUTE: Češka 10 minuta, SAD 10 minuta (Hina) xdl ydl