NBA: BUCKSI PRVI SLAVILI U GOSTIMA

NEW YORK, 22. travnja 2004. (Hina/Reuters) - Kukočevi Milwaukee Bucksi slavili su u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja NBA lige u gostima kod Detroit Pistonsa 92:88, a hrvatski košarkaš je za 26 minuta postigao 15 koševa i 9 skokova.
NEW YORK, 22. travnja 2004. (Hina/Reuters) - Kukočevi Milwaukee Bucksi slavili su u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja NBA lige u gostima kod Detroit Pistonsa 92:88, a hrvatski košarkaš je za 26 minuta postigao 15 koševa i 9 skokova. #L# Rezultat serije na četiri pobjede je sada izjednačen na 1:1, a Bucksi su i prva NBA momčad u dosadašnjem dijelu doigravanja koja je slavila u gostima. Junak dvoboja bio je Michael Redd sa 26 poena i ključnim pogocima sa linije slobodnih bacanja četiri sekunde prije kraja, dok uz Kukoča zasluge za pobjedu idu i na račun Desmonda Masona (15). Detroit do ove utakmice nije u 12 dvoboja zaredom izgubio doma, a sinoć osim Chaunceya Billupsa (20) nisu imali raspoloženijih pojedinaca. Treća utakmica igra se za dva dana u Milwaukeeu. Miami je kod kuće sa 93:63 porazio New Orleans i sada momčad sa Floride vodi sa 2:0 u seriji.Eddie Jones je sa 19 poena predvodio ujednačeni napad Miamia u kojem je svih pet startera dalo više od deset poena, no Heat je veliki dio posla napravio u obrani. New Orleans je postigao tek 63 koša uz 24 posto šuta i pogođenih tek 20 od 82 lopte prema košu. Otkad je u NBA-u 1954. uvedeno ograničeno vrijeme napada, u povijesti doigravanja samo je Utah 1998. dala manje koševa - 54. I Minnesota je pobjedom doma protiv Denvera 95:81 došla do prednosti 2:0, uz fenomenalne Latrella Sprewella (31, rekordnih sedam trica) i Kevina Garnetta, koji je ubilježio triple-double sa 20 poena, 22 skoka i 10 asista. Minnesota dosad nije imala sreće u playoffu, uvijek su ispadali u prvom kolu, a sada po prvi puta vode sa 2:0, dok će značajna biti i treća utakmica u Denveru, koji će nakon dugih devet godina biti domaćin doigravanja. (Hina) xrš yrš