SKV - SPORT U 12.30 SATI

ZAGREB, 11. ožujka (Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do 12.30 sati:
ZAGREB, 11. ožujka (Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do 12.30 sati:#L# MONACO - Napadač hrvatske reprezentacije Dado Pršo s olakšanjem je dočekao kraj uzvratnog ogleda osmine finala Lige prvaka protiv Lokomotiva. U susretu protiv ruske momčadi Pršo je prošao put od tragičara do junaka. Monaco je slavio 1:0, a pogodak koji je momčad iz Kneževine odveo u četvrtfinale postigao je Pršo u 60. minuti, međutim hrvatski napadač u prvom je poluvremenu promašio jedanaesterac. "Taj promašaj me uznemirio, strahovao sam da ćemo zbog zapucanog jedanaesterca ispasti, a zbog toga bi žalio cijeli život," kazao je Pršo. Kada je u drugom poluvremenu slomio ruski bunker odahnuo je. "Pogodak me spasio noćne more. Do kraja utakmice sam strahova da Lokomotiv ne postigne slučajan pogodak," dodao je Pršo. NEW YORK - U srijedu je na NBA parketima odigrano 10 utakmica, a dan je obilježio Tracy McGrady koji je u dvoboju Orlanda i Washingtona ubacio 62 koša. Orlando je slavio 108:99, a više od polovice koševa ubacio je McGrady. "T-Mac" je tako postao tek treći košarkaš koji je u posljednjih 12 godina dosegao brojku od 60 koševa, a ujedno je prestigao dosadašnji klupski rekord Shaquille O'Neala, koji je 1994. godine Minnesoti ubacio 53 koša. "Shaq" je bio i posljednji koji je došao do brojke 60. Prije četiri godine je, ali u dresu Lakersa, ubacio 61 koš Clippersima. Sinoć su nastupila i dvojica hrvatskih košarkaša, Gordan Giriček i Toni Kukoč, čije su momčadi upisale pobjede. Utah je bio bolji od Golden Statea (91:77), dok je Milwaukee porazio Atlantu (94:80). Giriček je za 24 minute postigao 10 koševa za Jazz, uz šut 3-11, trice 0-2, slobodna bacanja 4-4, te 4 skoka i asistenciju, a Kukoč je za 27 minuta za Buckse postigao 10 koševa, šut 3-9, trice 0-1, uz 4 skoka i 2 asistencije. SESTRIERE - Austrijanac Hermann Maier pobjednik je posljednjeg superveleslaloma sezone Svjetskog kupa, što je održan u Sestriereu. Maier je slavio s rezultatom 1:18.73, drugo mjesto sa 63 stotinke sekunde zaostatka osvojio je njegov sunarodnjak Stephan Eberharter, dok je treće mjesto pripalo još jednom Austrijancu, Christophu Gruberu sa zaostatkom 75 stotinki sekunde. Maier je mali kristalni globu u ovoj disciplini osigurao i prije posljednje utrke. U ukupnom poretku Svjetskog kupa današnji pobjednik ima 42 boda prednosti pred Eberharterom, dok je treće mjesto preuzeo Benjamin Raich. SINGAPUR - Za vrijeme treninga singapurskog prvoligaša Sinchia udar groma usmrtio je mladog 18-godišnjeg nogometaša. Nesretni Jiang Tao je usprkos brzoj lječničkoj intervenciji preminuo 10 minuta nakon udara. "Bilo je oblačno, no bez grmljavine. Samo je odjednom bljesnulo," kazao je trener Sinchia, Jamaludeen. TUXTLA GUTIRREZ - U prijateljskom dvoboju dvaju protivnika hrvatske nogometne reprezentaciju iz skupine na Svjetskom prvenstvu u Japanu i Južnoj Koreji, Meksiko je u Tuxtla Gutirrezu pred 15.000 gledatelja pobijedio Ekvador 2:1 (2:1). Bila je to prva pobjeda Meksikanaca u posljednjih pet susreta. Pod vodstvom izbornika Ricarda Lavolpea izgubili su od Urugvaja i Perua, dok su remizirali protiv Islanda i Čilea. Strijelci za Meksiko bili su Diego Martinez (17-11m) i Omar Bravo (30), dok je pogodak za goste postigao Edison Mendez (32-11m). CARACAS - Nogometna reprezentacija Venezuele u prijateljskom je dvoboju odigranom u Caracasu pred 15.000 gledatelja pobijedila Honduras 2:1 (1:1). Bio je to peti poraz u posljednjih sedam utakmica Hondurasa pod vodstvom novog izbornika Bore Milutinovića. Strijelci za Venezuelu bili su Luis Vera (35-11m) i Daniel Noriega (53), dok je pogodak za Honduras postigao Walter Lopez (38). (Hina) xdl ydl