SKV - SPORT U 21.00 SATI

ZAGREB, 5. ožujka (Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do 21.00 sati:
ZAGREB, 5. ožujka (Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do 21.00 sati:#L# BUDIMPEŠTA - Hrvatski atletičar Dejan Vojnović nije se uspio plasirati u finale utrke na 60 metara na dvoranskom Svjetskom prvenstvu, što se održava u Budimpešti. Vojnović je rezultatom 6.78 osvojio posljednje, osmo mjesto u prvoj polufinalnoj skupini. Vojnović je u jutarnjim kvalifikacijama trčao 6.69, međutim i da je u polufinalu ponovio ovaj rezultat ostao bi bez plasmana među osam najboljih. DOHA - U susretu posljednjeg kola skupine D Prve divizije Svjetskog prvenstva u stolnom tenisu hrvatska muška reprezentacija upisala je novi poraz. Ovoga puta hrvatske stolnotenisače je pobijedila Rumunjska i to rezultatom 3:1. Jedini bod za našu ekipu osvojio je Jiang Weizhong. Tako je hrvatska muška vrsta natjecanje u skupini okončala na posljednjem mjestu u skupini, s jednom pobjedom i četiri poraza. DUBAI - Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić poražen je u četvrtfinalnom dvoboju milijun dolara vrijednog ATP turnira u Dubaiju od Španjolca Feliciana Lopeza 6:4, 7:6 (4). Bio je to prvi međusobni dvoboj između Ljubičića i 23-godišnjeg Španjolca, koji zauzima 138. poziciju na Race ATP listi. Ljubičiću je plasman u četvrtfinale Dubaija drugi najveći rezultat ove sezone, nakon što je početkom godine igrao finale turnira u Dohi, gdje je izgubio od Francuza Escudea. BUDIMPEŠTA - Amerikanka Gail Devers i Britanac Jason Gardner slavili su u utrkama na 60 metara na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u atletici, što se održava u Budimpešti. Amerikanka je slavila s rezultatom 7.08 sekundi ispred Belgijanke Kim Gevaert (7.12) i Bjeloruskinje Julije Nesterenko (7.12). Ukoliko osvoji i prvo mjesto na 60 metara s preponama Devers će postati prva atletičarka kojoj je uspjelo slaviti u šprinterskim disciplinama na istom prvenstvu. U muškoj konkurenciji slavio je Jason Gardener (6.49) ispred Amerikanca Shawna Crawforda (6.52) i Grka Yeoryios Theodoridis (6.54). Zlatnu medalju u petoboju osvojila je Portugalka Nadie Gomes (4759), druga je bila Ukrajinka Natalija Dobrinska (4727), a treća Litavka Austra Skujyte (4679) LISABON - Prvi susret osmine finala nogometnog Kupa UEFA Inter - Benfica neće se igrati u Milanu, već u Lisabonu. Inter i Benfica prvi su dvoboj trebali igrati idućeg četvrtka na San Siru, no kako će dan ranije na istom stadionu igrati AC Milan i praška Sparta, odlučeno je da Inter u prvom susretu gostuje. LONDON - Napadač engleskog nogometnog premierligaša Southamptona, Agustin Delgado (29) posuđen je do kraja sezone ekvadorskom Aucusu. Iako je u Southampton doveden 2001. godine kao veliko pojačanje, Delgado je na Otoku prikupio svega 15 nastupa i postigao dva pogotka. DOHA - U finalu WTA teniskog turnira Qatar Open, što se za nagradni fond od 600.000 dolara igra u Dohi, nastupit će Ruskinje Svetlana Kuznetsova i Anastasija Miškina. Kuznetsova je u polufinalu pobijedila prvu nositeljicu Belgijanku Justine Henin Hardenne 6:2, 4:6, 6:3, dok je Miškina bila bolja od druge nositeljice Amerikanke Jennifer Capriati 6:2, 6:2. LONDON - Trojica nogometaša engleskog premierligaša Leicester Citya zadržani su u pritvoru u španjolskoj Cartageni zbog sumnje da su silovali tri djevojke, dok su šestorica puštena na slobodu nakon davanja iskaza. U pritvoru se nalaze Paul Dickov, Frank Sinclair i Keith Gillespie, dok su Lilian Nalis i Matt Elliott pušteni na slobodu uz kauciju nakon davanja iskaza. Iskaz su dali i Steffen Freund, Nikos Dabizas i Danny Coyne, no protiv njih nije podignuta tužba. Igrači Leicestera optuženi su za nasilan upad u sobu u jednom hotelu u španjolskom ljetovalištu Cartageni, te seksualno napastovanje djevojaka. Ukoliko se dokaže njihova krivnja igrači "Lisica" prema španjolskim zakonima mogu biti osuđeni i do 15 godina zatvora. BUDIMPEŠTA - Ukrajinka Vita Pavliš (35) osvajačica je prve zlatne medalje na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u atletici, što se održava u Budimpešti. Ukrajinka je slavila u bacanju kugle s rezultatom 20.49 metara. Drugo mjesto pripalo je Ruskinji Svetlani Kriveljovoj (19.90), dok je treća bila Kubanka Yumileidi Cumba (19.31). VIKERSUND - Norvežanka Anette Sagen (19) skočila je 171 metar na skakaonici u norveškom Vikersundu, što je najduži skok u povijesti ženskih skijaških skokova. Mlada Norvežanka okušala se na skakaonici uoči natjecanja skijaša skakača. Inače, rekord ove skakaonice drži Austrijanac Andreas Goldberger, koji je doletio na 207 metara. Iako su posljednjih godina ženski skijaški skokovi u velikoj ekspanziji za sada još uvijek nema službenog natjecanja za djevojke. (Hina) xdl ydl