SKV - SPORT U 21.00 SATI

ZAGREB, 11. veljače (Hina) - Donosimo pregled važnijih događaja do 21.00 sati:
ZAGREB, 11. veljače (Hina) - Donosimo pregled važnijih događaja do 21.00 sati:#L# FRANKFURT - Mlada hrvatska nogometna reprezentacija, igrači do 21 godine, u utorak je saznala imena protivnika u natjecanju po skupinama na Europskom prvenstvu koje će se od 27. svibnja do 8. lipnja održati u Njemačkoj. Naši su mladi nogometaši uvršetni u skupinu A gdje će joj protivnici biti reprezentacije Italije, Bjelorusije i Srbije i Crne Gore. U skupini B igrat će domaćin Njemačka, Portugal, Švedska i Švicarska. Prve tri reprezentacije sa ovoga natjecanja izborit će nastup na Olimpijskim igrama koje će se od 13. do 29. kolovoza održati u Ateni. MILANO - Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić poražen je u dvoboju 1. kola dvoranskoga ATP turnira u Milanu od Slovaka Karola Becka 6:4, 6:4. Ljubičić je bio peti nositelj turnira i prvi puta je igrao protiv 22-godišnjeg Slovaka, koji zauzima 53. poziciju na ATP Race listi. MILANO - Nakon Ivana Ljubičića, danas se od daljnjeg natjecanja na dvoranskom ATP turniru u Milanu oprostio i Ivo Karlović koga je u 1. kolu pobijedio šesti nositelj Španjolac Rafael Nadal sa 7:5, 6:7, 6:1. MONACO - Lider francuskog nogometnog prvenstva Monaco, pobijedio je u dvoboju osmine finala nacionalnog kupa Lyon 4:1 (1:1). Tri pogotka za momčad iz Kneževine postigao je španjolski reprezentativac Fernando Morientes (45, 59, 62), a jedan hrvatski reprezentativac Dado Pršo (86). Strijelac za Lyon bio je Elber u 14. minuti. LISABON - U susretu četvrtfinala portugalskog nogometnog Kupa Benfica je u Lisabonu pred 20.000 gledatelja pobijedila Nacional Madeiru 2:1 (0:1). Nacional je poveo u 22. minuti pogotkom Serginha Baiana i kada se činilo kako će gosti izboriti mjesto u polufinalu, Benfica je u posljednjih pet minuta preokrenula rezultat. Prvo je u 85. minuti izjednačio Tiago Mendes, a potom je dvije minute kasnije hrvatski reprezentativac Tomo Šokota postigao pobjednički pogodak. TUNIS - Nogometna reprezentacija Tunisa prvi je finalist Afričkog Kupa nacija, što se održava u toj zemlji. Tunis je u polufinalnom ogledu pobijedio Nigeriju boljim izvođenjem jedanaesteraca 5:3. Regularni dio utakmice završio je 1:1. Nigerija je povela u 67. minuti pogotkom Jay Jay Okoche iz jedanaesterca. Tunis je izjednačio osam minuta prije kraja, također udarcem s bijele točke, a pogodak je postigao Khaled Badra. Nakon što u produžetku nije bilo promjene rezultata prišlo se izvođenju kaznenih udaraca. Domaćin je bio uspješni i koncentriraniji i sva petorica Tunižana bila su uspješna, dok je u redovima Nigerije promašio Peter Odemwingie. BERLIN - Izbornik njemačke nogometne reprezentacije Rudi Voeller odredio je 24 igrača koja će konkurirati za sastav "Elfa" na prijateljskoj utakmici s Hrvatskom, što će se 18. veljače igrati u Splitu. Najveće iznenađenje među pozvanim igračima je branič Stuttgarta, Philipp Lahm (20), koji do sada nije upisao niti jedan nastup za nacionalnu vrstu. "Philipp je zaslužio priliku. Cijele sezone igra odlično," kazao je Voeller, koji se osvrnuo i na igru suparnika. "Hrvatska je vrlo jaka i nezgodna reprezentacija, posebice na svom terenu. Bit će to teška i neizvjesna utakmica." VRATARI: Oliver Kahn (Bayern Munchen), Jens Lehmann (Arsenal), OBRANA: Frank Baumann (Werder Bremen), Arne Friedrich (Hertha), Marko Rehmer (Hertha), Andreas Hinkel (Stuttgart), Philipp Lahm (Stuttgart), Jens Nowotny (Bayer Leverkusen), Christian Woerns (Borussia Dortmund), VEZNI RED: Michael Ballack (Bayern Munchen), Jens Jeremies (Bayern Munich), Fabian Ernst (Werder Bremen), Paul Freier (VfL Bochum), Torsten Frings (Borussia Dortmund), Sebastian Kehl (Borussia Dortmund), Dietmar Hamann (Liverpool), Christian Rahn (HSV), Carsten Ramelow (Bayer Leverkusen), Bernd Schneider (Bayer Leverkusen), NAPADAČI: Fredi Bobic (Hertha Berlin), Miroslav Klose (Kaiserslautern), Kevin Kuranyi (VfB Stuttgart), Benjamin Lauth (1860 Munich), Oliver Neuville (Bayer Leverkusen) (Hina) xdl ydl