SKV - SPORT U 12.30 SATI

ZAGREB, 29. siječnja 2004.(Hina) - GLASGOW - Vratar švedske nogometne reprezentacije i škotskog Celtica, Magnus Hedman do konca sezone provest će na posudbi u redovima Ancone. "Magnus je želio ići na posudbu kako bi što spremniji dočekao Europsko prvenstvo u Portugalu," kazao je menadžer Celtica, Martin O'Neill.MADRID - U polufinale španjolskog nogometnog Kupa plasirali su se Real Madrid, Sevilla i Alaves, dok će posljednji sudionik poluzavršnice biti poznat nakon dvoboja Barcelone i Real Zaragoze. Sevilla se među četiri najbolje momčadi plasirala s dvije pobjede protiv Atletico Madrida. U prvom dvoboju bilo je 4:0, a u uzvratu u Madridu 2:1. Strijelci za goste bili su Julio Baptista (80) i Dario Silva (81), dok je strijelac za Atletico bio Fernando Torres (13). Od 69. minute domaćine je igrao bez isključenog Matias Lequia, a tri minute prije kraja utakmice Marti je promašio jedanaesterac za Sevillu. Dvije pobjede upisao je i Real Madrid protiv Valencie. U Madridu je bilo 3:0, a u uzvratu u Valenciji 2:1. Strijelci za "Kraljevski klub" bili su Raul (14) i Zidane (90), dok je pogodak za domaćine postigao Xisco (73). Celta je u uzvratu pobjedila drugoligaša Alaves 1:0, međutim to nije bilo dovoljno za polufinale. Alaves je slavio ukupnim rezultatom 4:3. Strijelac jedinog pogotka bio je Gustavo Lopez u 69. minuti.LYON - U susretu francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Bordeaux 3:0 (0:0). Strijelci za aktualnog fr
ZAGREB, 29. siječnja 2004.(Hina) - GLASGOW - Vratar švedske nogometne reprezentacije i škotskog Celtica, Magnus Hedman do konca sezone provest će na posudbi u redovima Ancone. "Magnus je želio ići na posudbu kako bi što spremniji dočekao Europsko prvenstvo u Portugalu," kazao je menadžer Celtica, Martin O'Neill. MADRID - U polufinale španjolskog nogometnog Kupa plasirali su se Real Madrid, Sevilla i Alaves, dok će posljednji sudionik poluzavršnice biti poznat nakon dvoboja Barcelone i Real Zaragoze. Sevilla se među četiri najbolje momčadi plasirala s dvije pobjede protiv Atletico Madrida. U prvom dvoboju bilo je 4:0, a u uzvratu u Madridu 2:1. Strijelci za goste bili su Julio Baptista (80) i Dario Silva (81), dok je strijelac za Atletico bio Fernando Torres (13). Od 69. minute domaćine je igrao bez isključenog Matias Lequia, a tri minute prije kraja utakmice Marti je promašio jedanaesterac za Sevillu. Dvije pobjede upisao je i Real Madrid protiv Valencie. U Madridu je bilo 3:0, a u uzvratu u Valenciji 2:1. Strijelci za "Kraljevski klub" bili su Raul (14) i Zidane (90), dok je pogodak za domaćine postigao Xisco (73). Celta je u uzvratu pobjedila drugoligaša Alaves 1:0, međutim to nije bilo dovoljno za polufinale. Alaves je slavio ukupnim rezultatom 4:3. Strijelac jedinog pogotka bio je Gustavo Lopez u 69. minuti. LYON - U susretu francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Bordeaux 3:0 (0:0). Strijelci za aktualnog francuskog prvaka bili su Patrick Muller (66), Peguy Luyindula (68) i Mickael Essien (82). NEW YORK - Rezultati susreta NBA lige: Boston - Detroit 103:106, Cleveland - Miami 94:93, Indiana - Phoenix 101:79, Washington - Orlando 100:104 (Gordan Giriček je za orlando odigrao 26 minuta i postigao 6 koševa, šut 3-5, trice 0-2, te upisao 5 skokova i jednu ukradenu loptu), Toronto - Philadelphia 94:84, New Orleans - Milwaukee 101:100 (Toni Kukoč je za Milwaukee odigrao 21 minutu, postigao 2 koša, šut 1-6, trice 0-1, uz 4 skoka i 2 asistencije), Memphis - Portland 76:88, Denver - Chicago 115:99, Utah - Dallas 91:88, Houston - Sacramento 94:99, Golden State - Minnesota 97:90, La Lakers - Seattle 96:82. MELBOURNE - U finalu prvog teniskog Grand Slam turnira sezone, Australian Opena igrat će Belgijanke Justine Henin-Hardenne i Kim Clijsters. Prva nositeljica, Henin-Hardenne je u polufinalnom susretu bez veći problema porazila Kolumbijku Fabiolo Zuluago 6:2, 6:2, dok je Clijsters imala tek nešto više problema sa Švicarkom Patty Schnyder, a na koncu je slavila s rezultatom 6:2, 7:6 (2). Bit će to treće belgijsko finale u povijesti Grand Slama. Prošle godine Justine je bila bolja u oba ogleda, u Parizu i New Yorku. (Hina) dl