NBA: LAKERSI SRETNO PROŠLI ORLANDO, GIRIČEK PROMAŠIO ZADNJI NAPAD

NEW YORK, 9. veljače 2004. (Hina/Reuters) - LA Lakersi su sretno prošli gostovanje kod Orlando Magica (98:96) zahvaljujući potezu Dereka Fishera koji je pet sekundi prije kraja oduzeo loptu Rodu Stricklandu i bacio je u kontru samom Gary Paytonu, čije je polaganje bilo zadnji koš na utakmici.
NEW YORK, 9. veljače 2004. (Hina/Reuters) - LA Lakersi su sretno prošli gostovanje kod Orlando Magica (98:96) zahvaljujući potezu Dereka Fishera koji je pet sekundi prije kraja oduzeo loptu Rodu Stricklandu i bacio je u kontru samom Gary Paytonu, čije je polaganje bilo zadnji koš na utakmici. #L# Lakersi su sretno izvukli jer su u trećoj četvrtini gubili sa 18 razlike (79:61), ali se najskuplja momčad lige vratila zahvaljujući svojim pričuvama Kareemu Rushu (18) i Fischeru (15). Bez pomoći Bryanta i Malonea, Shaquille O'Neal (20,10 skokova) je bio dobro čuvan, a Payton je zabio 18 koševa u petoj utakmici Lakersa (3:2) na iscrpljujućem nizu gostovanja u kojem trebaju odigrati sedam utakmica u 11 dana. Tracy McGrady je sa 35 poena predvodio Orlando, kojemu je ovo šesti poraz zaredom, a nije iskazao Gordan Giriček koji je za 30 minuta dao 8 koševa (šut 4:7), uz po dva skoka i asista. Zagrepčanin je izgubio loptu 28 sekundi prije kraja - orlando je izgubio ukupno tri lopte u zadnjoj minuti - a njegov je bio i zadnji neuspješni pokušaj šuta domaćih sa sirenom. Orlando je najslabija momčad lige, a takav je i odnos gledatelja jer je protiv Lakersa tek treći puta u sezoni dvorana bila potpuno ispunjena. Prelazak z Phoenixa u New York godio je Stephonu Marburyu, ali i Knicksima koji su novom, petom uzastopnom pobjedom, ovaj puta nad Clippersima (110:104), na zavidnom sedmom mjestu Istoka. Marbury je Clippersima ubacio 42 koša, čak 20 u zadnjoj četvrtini, a zanimljivo je da je zadnji puta ubacio više od 40 koševa opet Clippersima u prosincu, ali dok je igrao za Phoenix. Sinoć je imao značajnu podršku od strane Kurta Thomasa (28), dok su Elton Brand (28) i Corey Magette (28) predvodili odlične Clipperse, koji su postavili rekord sezone u slobodnim bacanjima (42 od 46), no nisu zaustavili Marburya u završnici. Memphis Grizzlies su sa 99:98 svladali favorite Minnesota Timberwolvese košem Shanea Battiera tri sekunde prije kraja, no zasluge idu i odličnom Španjolcu Pau Gasol (27). Memphis je neutralizirao učinak vođa "Čopora iz Minnesote" Sama Cassella (34,11 asista) i Kevina Garnetta (20,16 skokova), pa je Minnesota doživjela prvi poraz kod kuće u ovoj godini. Slavlje Memphisa uslijedilo je i zbog činjenice da su stigli do 29. pobjede, a toliko dosad nisu uspijevali postići u cijelim sezonama otkad postoje. Indiana Pacersi su sa 97:91 dobili Miami Heat i zadržali čelnu poziciju lige, dok se prvaci Istoka New Jersey Nets vraćaju u pobjedničku formu. U pobjedi Netsa (99:87) nad Philadelphijom Kenyon Martin je dao 29 poena, a Jason Kidd došao do 57. "triple-doublea" u karijesi sa 14 poena, 13 skokova i 10 asista. Sacramento Kingsi su pobjedom (115:92) nad Denver Nuggetsima ostali najbolja momčad Zapada, a Peđa Stojaković (35) je sinoć dao sedam trica. (Hina) Xrš