NBA: NEZAUSTAVLJIVI PACERSI, PORTLAND IZNENADIO KINGSE

WASHINGTON, 21. siječnja 2004. (Hina/Reuters) - U najzanimljivijoj utakmici NBA večeri Indiana Pacersi su pobijedili Detroit Pistonse 81:69 i preoteli Sacramentu vodeće mjesto lige.
WASHINGTON, 21. siječnja 2004. (Hina/Reuters) - U najzanimljivijoj utakmici NBA večeri Indiana Pacersi su pobijedili Detroit Pistonse 81:69 i preoteli Sacramentu vodeće mjesto lige. #L# Sjajni centar Jermaine O'Neal (28, 15 skokova) i precizni Reggie Miller (22), ali i izvrsna obrana Pacersa, spriječili su Pistonse u pohodu ka 13. uzastopnoj pobjedi, čime bi izjednačili klupski rekord. Od rekorda na kraju nije bilo ništa, po treći puta ove sezone Pistonsi su morali priznati poraz Indiani, koja je velikom zamahu - od zadnjih 13 utakmica izgubili su samo jednu i sa omjerom 33:11 vode u ligi. Portland Trail Blazersi su napravili veliko iznenađenje svladavši u gostima najopakije NBA domaćine Sacramento Kingse 109:104 i to u produžetku. Rijetko tko bi u dvoboju najjačeg domaćina i najgoreg gosta - Portlandu je ovo tek treća pobjeda vani - tipovao na Blazerse, no Kingsi nisu našli načina kako u produžetku zaustaviti Dereka Andersona (29) strijelca svih 12 koševa Portlanda u dodatnom vremenu. Blazersi su u produžetku igrali bez svog dotad najbokljeg čovjeka Rasheeda Wallacea (26,15 skokova) koji je u zadnjoj minuti dobio šestu osobnu. Peđa Stojaković je bio prvi strijelac Kingsa sa 34 koša, no dao je samo jedan koš u produžetku. Cleveland Cavaliersi su 99:94 svladali Seattle SuperSonicse, a utakmicu karijere je odigrao Carlos Boozer (32, 20 skokova). Cavsi su igrali bez svoja dva najbolja igrača i strijelca - rookie senzacija LeBron James ima problema sa gležnjem, a litvanski centar Zydrunas Ilgauskas je suspendiran. Dallas Mavericksi su kod kuće sa 106:93 dobili New Jersey Netse, zahvaljujući ujednačenom napadu kojeg su vodili Antoine Walker (22 - 19 u drugom dijelu), Dirk Nowitzki (19), Michael Finley (18) i Steve Nash (18). Netsi su u poluvremenu zaostajali 13 razlike i nisu se uspjeli vratiti, mada je Kenyon Martin (29) odigrao utakmicu sezone. Zoran Planinić je igrao samo minutu, postigavši jedan koš iz slobodnih bacanja. (Hina) rš