NBA: SOLIDNI GIRIČEK I PLANINIĆ

NEW YORK, 7. veljače 2004. (Hina/Reuters) - New Jersey Netsi su u East Rutherfordu svladali Orlando Magic 120:99, a zapaženu ulogu imala su oba hrvatska košarkaša Zoran Planinić kod Netsa i Gordan Giriček kod Orlanda.
NEW YORK, 7. veljače 2004. (Hina/Reuters) - New Jersey Netsi su u East Rutherfordu svladali Orlando Magic 120:99, a zapaženu ulogu imala su oba hrvatska košarkaša Zoran Planinić kod Netsa i Gordan Giriček kod Orlanda. #L# Planinić je za 18 minuta dao 8 koševa (šut 4:6),1 skok, ali i rekordnih 7 asista, dok je Giriček pokušao zamijeniti ozlijeđenog Tracya McGradya, te je za 32 minute imao 15 koševa (šut 6:10), te po 3 skoka i asista. Najbolji pojedinci su kod Netsa bili Kenyon Martin (18, 15 skokova) i Jason Kidd (18,13 asista), dok je Juwan Howard sa 24 poena bio prvi strijelac Magica. Memphis Grizzlies su sa 105:85 svladali Kukočeve Milwaukee Buckse, a hrvatski košarkaš je za 26 minuta dao 8 koševa (šut 3:10), te po tri skoka i asista. Pobjedu je domaćinima osigurao sjajni Španjolac Pau Gasol (27,12 skokova), dok je Michael Redd sa 20 poena bio najbolji kod Bucksa, kojima je ovo četvrti poraz u zadnjih pet utakmica. U Toronto je vodeća momčad lige Indiana Pacers, na krilima dobre igre Rona Artesta (27) i Jermainea O'Neala (20, 14 skokova) svladala (83:77) domaće Raptorse. Indiana je ovom pobjedom opet na čelu cijele lige sa omjerom 37:14, dok na gostovanju ove sezone imaju 17 pobjeda i 9 poraza - jednu pobjedu više negoli u cijeloj prošloj sezoni. Derbi Zapada igrao se u Sacramentu, gdje je Tim Duncan sa 28 poena i 14 skokova bio čovjek odluke u pobjedi (102:94) San Antonio Spursa nad domaćim Kingsima.Francuz Tony Parker dao je 19 poena za NBA prvake, dok su Peđa Stojaković, Vlade Divac i Mike Bibby sa po 20 poena predvodili Kingse, koji su izgubili čelno mjesto lige, ali još uvijek vode na Zapadu. (Hina) rš