NIKA FLEISS STARTA SEDMA, A ANA JELUŠIĆ PETNAESTA

ZAGREB, 30. siječnja (Hina) - "Cedevita - Otvoreno prvenstvo Zagreba" u slalomu, što će se u subotu održati na Sljemenu, otvorit će slovačka skijašica Lubica Lopusna.
ZAGREB, 30. siječnja (Hina) - "Cedevita - Otvoreno prvenstvo Zagreba" u slalomu, što će se u subotu održati na Sljemenu, otvorit će slovačka skijašica Lubica Lopusna.#L# Hrvatska alpinka Nika Fleiss startat će s brojem sedam, dok će Ana Jelušić imati startni broj petnaest. Na slalomu će nastupiti još tri hrvatske predstavnice - Matea Ferk (12), Ana-Maria Vučinić (21) i Suzana Horvat (25). Za slalom je prijavljeno 25 skijašica iz Slovačke, Slovenije, Češke, Mađarske, Rusije, Argentine i Hrvatske, a start prve vožnje očekuje se u 10.00 sati. Prvog dana trodnevnog skijaškog programa na Sljemenu održan je FIS veleslalom skijašica "Cedevita - Otvoreno prvenstvo Zagreba" na kojem je slavila Ana Jelušić. Mlada Riječanka bila je najbrža u obje vožnje i slavila je s ukupnim vremenom od 1:50.57 minuta, ispred Čehinje Michaele Smutne (1:51.85) i Samoborke Nike Fleiss (1:52.72). Na veleslalomskoj utrci je nastupila 31 skijašica. U nedjelju je na rasporedu muški slalom "Zlatni medvjed". FIS natjecanja uvertira su za utrku Svjetskog kupa skijašica koja će za godinu dana održati na Sljemenu. (Hina) dl