EP RUKOMETAŠI: HRVATSKA U POLUFINALU PROTIV SLOVENIJE

CELJE, 29. siječnja (Hina) - Hrvatska muška rukometna reprezentacija plasirala se u polufinale Europskog prvenstva nakon što je u posljednjem kolu razigravanja po skupinama odigrala protiv Rusije 24-24 (12-13).
CELJE, 29. siječnja (Hina) - Hrvatska muška rukometna reprezentacija plasirala se u polufinale Europskog prvenstva nakon što je u posljednjem kolu razigravanja po skupinama odigrala protiv Rusije 24-24 (12-13).#L# HRVATSKA - RUSIJA 24-24 (12-13) Dvorana Pod Golovcem Gledatelja: 3.500 Suci: Leon i Trillo (oba Španjolska). HRVATSKA: Šola, Matošević; Kaleb 1, Sulić 2, Balić 2, Lacković 5, Zrnić, Vori, Dominiković, Džomba 8 (2), Valčić 1, Goluža 2 (2), Špoljarić, Metličić 3. Rusija: A. Lavrov, Kostjigov; I. Lavrov, Ivanov 3, Kokšarov 4 (3), Krivošljikov 1, Tučkin 4, Baškin 6, Kamanin 1, Rastvorcev 4, Gorpišin, Pogorelov 1, Šipurin, Gricenko. Sedmerci: Hrvatska 5 (4), Rusija 3 (3). Isključenja: Hrvatska 14 minuta, Rusija 8 minuta. Ovim bodom Hrvatska je osigurala prvo mjesto u skupini 1, te će u subotnjem polufinalu u Ljubljani igrati protiv drugoplasirane reprezentacije skupine 2 Slovenije. Svjetskim je prvacima i bod bio dovoljan za osiguranje prvoga mjesta, a do njega su došli u iznimno izjednačenoj utakmici protiv Rusije u kojoj niti u jednom trenutku niti jedna momčad nije imala više od dva pogotka prednosti. Štoviše, u prvih 20 minuta utakmice, do rezultata 7-7 niti jedna reprezentacije nije uspjela stvoriti niti dva pogotka viška. Prvi su osjetniju prednost stvorili Rusi povevši sa 9-7, ali tada su naši ostvarili seriju 4-1 i preuzeli vodstvo. No, na odmor se ipak otišlo s vodstvom Rusije od 13-12. U drugom su poluvremenu Rusi dva puta imali po dva gola viška, te čak i priliku da pobjegnu na tri, ali tada je srećom proradila naša obrana, a Mirza Džomba nas je iz protunapada vratio u igru. Pri rezultatu 16-16 u 10. minuti drugoga polufinala proradio je Blaženko Lacković i u razdoblju od pet minuta postigao tri zgoditka, dok su Rusi uspjeli samo jednom svladati Šolu, te je Hrvatska povela sa 19-17. Tu prednost naša je reprezentacija držala do pred sam kraj, jedino vodstvo Rusa u preostalom vremenu bilo je 24-23, ali Hrvatska je ekspresno izjednačila, a u posljednjoj minuti imala i dvije prilike za pobjedu, no i bez tog 25. gola cilj je ostvaren. Ovim plasmanom u polufinale Hrvatska je izravno osigurala i plasman na sljedeće Europsko prvenstvo 2006. godine. U drugom polufinalu u subotu igrat će Njemačka i Danska. (Hina) zm