EP RUKOMETAŠI. HRVATSKA - ŠVEDSKA 28-26 (ŠIRA VERZIJA)

CELJE, 27. siječnja (Hina) - Aktualni svjetski rukometni prvaci, reprezentacija Hrvatske svladala je u dvoboju 1. kola drugog kruga Europskog prvenstva u Celju Švedsku sa 28-26 (16-11).
CELJE, 27. siječnja (Hina) - Aktualni svjetski rukometni prvaci, reprezentacija Hrvatske svladala je u dvoboju 1. kola drugog kruga Europskog prvenstva u Celju Švedsku sa 28-26 (16-11).#L# HRVATSKA - ŠVEDSKA 28-26 (16-11) Dvorana Pod Golovcem Gledatelja: 3.000. Suci: Goulao i Macau (oba Portugal). HRVATSKA: Šola, Matošević; Kaleb 1, Sulić, Balić 5, Lacković 5, Zrnić, Vori, Dominiković, Džomba 5, Valčić 4, Goluža 3 (3), Špoljarić, Metličić 5. ŠVEDSKA: Svensson, Gentzel; Boquist 7 (1), Wislander 1, Arrhenius, Andersson 1, Pettersson 1, Loevgren 6 (1), Ernelind 2, Ahlm 1, Olsson 4, Seifert, Larholm 3, Ernstsson. Sedmerci: Hrvatska 3 (3), Švedska 4 (2). Isključenja: Hrvatska 8 minuta, Švedska 6 minuta. Ovom pobjedom naša je reprezentacija stigla na korak do plasmana u polufinale, jer dva kola prije kraja razigravanja po skupinama ima maksimalnih šest bodova. Kao i u prva dva nastupa na EP, naši su rukometaši do pobjede stigli u dramatičnoj završnici. Iako su imali prednost gotovo čitavim tijekom susreta, a krajem prvoga poluvremena i velikih šest golova prednosti (16-10), naši su igrači dozvolili Šveđanima da se prvo sredinom drugog poluvremena primaknu na samo jedan pogodak zaostatka, a zatim 10-ak minuta prije kraja izjednače na 24-24, pa čak i povedu sa 25-24. Ipak, u posljednih pet minuta svjetski prvaci pronašli su ključ za uspjeh protiv još uvijek aktualnih europskih prvaka. Ivano Balić, Petar Metličić i Blaženko Lacković u posljednjih su pet minuta uspjeli svladati Petera Gentzela na vratima Švedske, dok su naši suparnici u tom istom vremenu tek jednom uspjeli nadmudriti sjajnog Vladu Šolu. Upravo je Šola bio najbolji igrač utakmice, pogotovo u prvom poluvremenu kada je "izludio" švedske napadače obranivši im čak 14 udaraca. Posebno je impresivan Šola bio pri vodstvu Hrvatske 7-6 jer je u trenucima dok je naša reprezentacija bila s igračem manje obranio tri uzastopna pokušaja Šveđana, a naši su igrači iz protunapada podigli prednost na 10-6 (18. minuta). Prednost se u završnici prvoga dijela podigla i na šest pogodaka, ali nastavak je donio još jednu dramu koja je, srećom, ponovno imala "happy end" za svjetske prvake. U srijedu Hrvatska u 2. kolu skupine 2 igra protiv Švicarske s početkom u 18 sati, te će u slučaju pobjede osigurati polufinale. (Hina) zm