SP rukometašica: Mađarice brončane (šira verzija)

ST PETERBURG, 18. prosinca 2005. (Hina/AFP) - Rukometašice Mađarskeosvojile su brončano odličje na Svjetskom prvenstvu u St Peterburgupobijedivši Dansku 27:24 (14:15).
ST PETERBURG, 18. prosinca 2005. (Hina/AFP) - Rukometašice Mađarske osvojile su brončano odličje na Svjetskom prvenstvu u St Peterburgu pobijedivši Dansku 27:24 (14:15).

Junakinja utakmice bila je mađarska vratarka Katalin Palinger koja je prikupila 22 obrane i u drugom poluvremenu bila je nepremostiva prepreka za Dankinje. Nakon prvih 30 minuta Skandinavke su vodili 15:14, no u nastavku utakmice postigle su tek devet pogodaka, dok su Mađarice zabile 13 pogodaka i tako preokrenule rezultat. Najefikasnija igračica u mađarskim redovima bila je Anita Gorbics sa 7 pogodaka, Borbas je dodala 4, a Kenyeres i Siti po tri. Dankinje je predvodila Fruelund sa 7 pogodaka.

Ledena palača - 4.500 gledatelja. Suci: Poladenko i Černega (oba Rusija).

Mađarska: Ferling 2, Mehlmann 2, Vertes 1, Borbas 4, Kenyeres 3, Sugar, Gorbicz 7 (2), Kovacisz 1, Siti 3, Palinger, Toth 2, Szucs 1, Balogh 1.

Danska: Andersen 1, Bille-Hansen, Sjoberg, Vestergaard-Brandt 3, L.Mortensen 2, Horlykke-Jorgensen 2, Lund-Nielsen 3, K. Mortensen, Knudsen, Fruelund 7 (1), Schmidt, Brodsgaard 3, Touray 3.

Sedmerci: Mađarska 4 (2), Danska 1 (1)

Isključenja: Mađarska 10 minuta, Danska 4 minute.