Zadar - Zagreb 84:71

ZADAR, 26. studenog 2005. (Hina) - U susretu 9. kola košarkaškeGoodyear lige Zadar je u Jazinama bez većih problema pobijedio Zagreb84:71 (25:20, 21:17, 17:12, 21:22).
ZADAR, 26. studenog 2005. (Hina) - U susretu 9. kola košarkaške Goodyear lige Zadar je u Jazinama bez većih problema pobijedio Zagreb 84:71 (25:20, 21:17, 17:12, 21:22).

Bila je to četvrta pobjeda Zadrana, te šesti poraz Zagreba. Domaćin je dominirao u svim segmentima igre i sasvim zasluženo je stigao do bodova. Zadar je na startu utakmice došao do prednosti od devet koševa (13:4), Zagreb je uzvratio (16:16), no domaćin je do konca prve četvrtine stigao do pet koševa prednosti. U drugoj i trećoj četvrtini Zadrani su još više povećali prednost, pa se u posljednju dionicu ušlo rezultatom 63:49. Zadar je nastavio odličnom igrom i tri minute prije kraja imao je velikih 16 razlike (77:41). Gosti su u posljednjim minutama ipak ublažili poraz.

Prvi igrač utakmice bio je Damir Tvrdić sa 23 koša, Pankracije Barač je dodao 15, a Dean Oliver 13 koševa. U redovima Zagreba najefikasniji su bili Ante Tomić i Krunoslav Simon sa po 15 koševa.