EP plivanje - Kožulj treći, svjetski rekord Rogana

TRST/ZAGREB, 8. prosinca 2005. (Hina) - Hrvatski plivač Gordan Kožuljosvojio je treće mjesto na 200 metara leđno na Europskom prvenstvu u25-metarskom plivalištu u Trstu.
TRST/ZAGREB, 8. prosinca 2005. (Hina) - Hrvatski plivač Gordan Kožulj osvojio je treće mjesto na 200 metara leđno na Europskom prvenstvu u 25-metarskom plivalištu u Trstu.

Kožulj je do medalje došao rezultatom 1.53.01, što je za sekundu bolje vrijeme od Gordanova rezultata iz kvalifikacija. Kožulj je na 50 i 100 metara imao najbrže vrijeme, no u drugoj polovici utrke je počeo padati, pa se na koncu morao zadovoljiti broncom. Prvo mjesto s novim svjetskim rekordom osvojio je Austrijanac Markus Rogan (1:50.43). Austrijanac je za devet stotinki sekunde popravio dosadašnji rekord Amerikanca Aarona Peirsola. Drugi je bio je Rus Arkadi Vjatčanin (1:50.77)

Nažalost, Sanja Jovanović i Aleksej Puninski nisu uspjeli izboriti finala na 100 leđno i 100 delfin. Sanja je na 100 leđno s rezultatom 1:00.03 bila deveta, dok je Puninski na 100 delfin zauzeo 13. mjesto s rezultatom 53.07.

Osim Rogana prvog dana EP-a novi svjetski rekord isplivao je i Mađar Laszlo Cseh na 200 mješovito. Cseh je isplivao rezultat 1:53.46, što je za 47 stotinki sekunde bolje vrijeme od dosadašnjeg rekorda Georgea Bovella iz Trinidad i Tobaga.