Goodyear liga - pobjeda Zagreba, poraz Zadra

ZAGREB, 29. listopada 2005. (Hina) - U susretu 5. kola košarkaškeGoodyear lige Zadar je u Jazinama izgubio od Širokog 77:78, koji jeupisao četvrtu pobjedu i zadržao vodeću poziciju na ljestvici.
ZAGREB, 29. listopada 2005. (Hina) - U susretu 5. kola košarkaške Goodyear lige Zadar je u Jazinama izgubio od Širokog 77:78, koji je upisao četvrtu pobjedu i zadržao vodeću poziciju na ljestvici.

S postotkom šuta preko 60 posto na obje strane i prednošću gostiju 27:25 okončana je prva četvrtina utakmice. Široki je tijekom tih 10 minuta igre dominirao, imao prednost i od 8 koševa, no Zadar se znao vratiti. Zadar je u drugoj dionici imao više raspoloženih igrača pa je, unatoč lošoj igri u obrani, vratio prednost na svoju stranu (39:35), no gosti na krilima Josipa Sesara odlaze do poluvremena na velikih + 7 (48:41). U nastavku utakmice gosti su podigli agresivnost u obrani i vrlo brzo došli do 15 razlike (60:45). No, u nepune tri minute Zadar je spustio prednost Širokog na 57:63. Zadarska serija nastavila se i u posljednjoj četvrtini (62:63). Pri tom rezultatu Zadar je propustio tri prilike za preokret, ali ne i četvrtu. Johnsonovom tricom Zadar je došao do vodstva 65:63, a ubrzo i 70:63. Široki se u napetoj završnici uspio vratiti u susret i na koncu upisati pobjedu. Najefikasniji u redovima gostiju bili su Josip Sesar (32), Gordan Zadravec (10) i Vedran Princ (10), dok su Zadrane predvodili Todor Gečevski (14), Dean Oliver (14) i Julius Johnson (14).

Zagreb je u dvorani u Trnskom pobijedio slovenski Helios 83:69 (16:21, 20:17, 22:17, 25:14). Najefikasniji u redovima Zagreba bili su Taylor (22), Vrsaljko (19) i Simon (18), dok su goste, koji su i dalje jedina momčad bez pobjede, predvodili Zagorac (19) i Zalokar (12).

Treći hrvatski prvoligaš, koji ove sezone nastupa u ovom natjecanju, zagrebačka Cibona gostuje u Vršcu protiv Hemofarma.