Skijaški skokovi - pobjeda Kranjeca

KAUUSAMO, 26. studenog 2005. (Hina/STA) - Nakon što je na otvaranjuSvjetskog kupa u skijaškim skokovima osvojio treće mjesto, SlovenacRobert Kranjec je na drugom natjecanju u finskom Kuusamu bionajbolji.
KAUUSAMO, 26. studenog 2005. (Hina/STA) - Nakon što je na otvaranju Svjetskog kupa u skijaškim skokovima osvojio treće mjesto, Slovenac Robert Kranjec je na drugom natjecanju u finskom Kuusamu bio najbolji.

Kranjec je slavio skokovima 144,5 i 135 metara. Drugo mjesto je, kao i na uvodnom natjecanju, osvojio Finac Janne Ahonen (140,5 i 136m), dok je treći bio Nijemac Michael Uhrmann (136,5 i 137m). U ukupnom poretku vode Kranjec i Ahonen sa 160 bodova, dok je treći Čeh Jakub Janda (136).

Na otvaranju Svjetskog kupa, što je danas održano u Kuusamu, slavio je Čeh Jakub Janda. Održana je tek jedna serija, a Janda je slavio skokom od 140,5 metara za koji je dobio 155,4 bodova. Bila je to njegova druga pobjeda u svjetskom kupu. Drugi je bio lanjski pobjednik svjetskog kupa, Finac Janne Ahonen (138,5 m; 149,8), a treći je bio Slovenac Robert Kranjec (137,5 m; 148,5).

Ovo natjecanje je trebalo biti održano u petak, no zbog lošeg vremena je prebačeno za subotu, no zbog toga je održana jedna serija. Skakače u 16.15 očekuje još jedno natjecanja na istoj skakaonici.