CSKA osigurao naslov prvaka

MOSKVA, 6. studenog 2005. (Hina/Reuters) - Pobjedom protiv gradskogsuparnika Dinama (2:1) nogometaši moskovskog CSKA osigurali su koloprije kraja drugi naslov prvaka u posljednje tri sezone.
MOSKVA, 6. studenog 2005. (Hina/Reuters) - Pobjedom protiv gradskog suparnika Dinama (2:1) nogometaši moskovskog CSKA osigurali su kolo prije kraja drugi naslov prvaka u posljednje tri sezone.

Pobjednik Kupa UEFA u čijim redovima nastupa i hrvatski reprezentativac Ivica Olić, uoči posljednjih 90 minuta ruskog prvenstva ima 59 bodova, četiri više od Spartaka i Lokomotiva. Oliću i suigračima put do naslova olakšao je gradski suparnik Lokomotiv, koji je u posljednjih šest kola upisao tek jednu pobjedu i tako prosuo veliku prednost. U istom razdoblju CSKA je ubilježio pet pobjeda i jedan remi.

"Bila je ova sjajna godina za našu momčad. Osvojili smo Kup UEFA, nacionalni kup, a sada i prvenstvo. Teško je tražiti više," kazao je trener Valeri Gazajev.

Iz lige su ispali prvak iz 1995. godine Alania Vladikavkaz, te Terek Grozni.

U posljednjem kolu Lokomotiv i Spartak će odlučiti tko će osvojiti drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Alania Vladikavkaz - Tom Tomsk 1:2

Amkar Perm - Zenit St Petersburg 1:0

Dinamo Moskva - CSKA Moskva 1:2

FK Moskva - Šinnik Jaroslavl 3:2

Rostov - Krilja Sovietov Samara 2:1

Rubin Kazan - Torpedo Moskva 5:1

Spartak Moskva - Saturn Ramenskoje 1:0

Terek Grozni - Lokomotiv Moskva 0:3