SP biciklizam - zlato za Boonena, Kvasina 37.

MADRID/ZAGREB, 25. rujna 2005. (Hina) - Belgijanac Tom Boonen (25)osvojio je zlatnu medalju u cestovnoj utrci na Svjetskom prvenstvu ubiciklizmu u Madridu, dok je hrvatski biciklist Matija Kvasina zauzeo37. mjesto.
MADRID/ZAGREB, 25. rujna 2005. (Hina) - Belgijanac Tom Boonen (25) osvojio je zlatnu medalju u cestovnoj utrci na Svjetskom prvenstvu u biciklizmu u Madridu, dok je hrvatski biciklist Matija Kvasina zauzeo 37. mjesto.

Boonen je 273 kilometara dugačku dionicu prošao za šest sati, 26 minuta i deset sekundi. Srebrna medalja pripala je Španjolcu Alejandru Valverdu, dok je Francuz Anthony Geslin bio treći. Hrvatski biciklist kasnio je 25 sekundi za pobjednikom.

"Još uvijek ne vjerujem da sam postao svjetski prvak. Želim se zahvaliti kolegama Nicku Nuyensu, Peteru Van Petegemu, Mariu Aertsu i Bjornu Leukemansu koji su mi pomogli u najtežim trenucima utrke," kazao je Boonen.