EP odbojkašice: Poljakinje u finalu

ZAGREB, 24. rujna 2005. (Hina) - Odbojkašice Poljske prve sufinalistkinje Europskog prvenstva u Zagrebu, aktualne europskeprvakinje su u polufinalu nakon dva i pol sata igre svladale Rusiju sa3-2 (26-24, 25-22, 26-28, 20-25, 22-20).
ZAGREB, 24. rujna 2005. (Hina) - Odbojkašice Poljske prve su finalistkinje Europskog prvenstva u Zagrebu, aktualne europske prvakinje su u polufinalu nakon dva i pol sata igre svladale Rusiju sa 3-2 (26-24, 25-22, 26-28, 20-25, 22-20).

Poljakinje su iskoristile tek 11. meč-loptu, dok su Ruskinje također imale priliku za pobjedu, no one nisu iskoristile svoju jedinu meč-loptu.

Poljakinje su trebale okončati dvoboj u tri seta, no u završnici treće dionice propustile su četiri meč-lopte da bi potom Ruskinje prilično lako osvojile i četvrti set. U petom setu Poljakinje su imale prve meč-loptu kod 14-13, Ruskinje su osvojile dva boda zaredom za svoju meč-loptu kod 15-14, no europske prvakinje su s dva osvojena boda zaredom ponovno preuzele kontrolu rezultata, a dvoboj su uspjele okončati tek kod 21-20.

U drugom polufinalu igrat će Italija i Azerbejdžan.