EP Taekwondo: zlato i srebro za hrvatske borce

PALERMO/ZAGREB, 11. rujna 2005. (Hina) - Drugog dana Europskogtaekwondo prvenstva za kadete u talijanskom Palermu hrvatski borci suosvojili po jedno zlatno i srebrno odličje.
PALERMO/ZAGREB, 11. rujna 2005. (Hina) - Drugog dana Europskog taekwondo prvenstva za kadete u talijanskom Palermu hrvatski borci su osvojili po jedno zlatno i srebrno odličje.

Lana Čaktaš osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 53 kilograma, a u finalu je pobijedila predstavnicu Rusije Petrovu.

Marina Sumić osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 47 kilograma, izgubivši u finalu od Ruskinje Vamjanove 4:3.

Kristina Krvavica je u borbi za brončanu medalju izgubila "zlatnim bodom" od Šveđanke Murriyet, a za broncu se borio i Christian Tubikanec, kojeg je svladao Turčin Ahmet 7:3. Borbe za brončanu medalju izgubili su još i Tomislav Karaula i Josip Caktaš.

Nakon prva dana prvenstva Hrvatska ima tri zlata, te po jednu srebrnu i brončanu medalju.