Hrvatski boćari najbolji na svjetskom prvenstvu

NOVA GORICA/ZAGREB, 10. rujna 2005. (Hina) - Hrvatska reprezentacijanajuspješnija je vrsta na Svjetskom juniorskom prvenstvu u boćanju,što se održalo u slovenskoj Novoj Gorici.
NOVA GORICA/ZAGREB, 10. rujna 2005. (Hina) - Hrvatska reprezentacija najuspješnija je vrsta na Svjetskom juniorskom prvenstvu u boćanju, što se održalo u slovenskoj Novoj Gorici.

Mladi hrvatski boćari natjecanje su završili osvojivši dvije zlatne, dvije srebrne i jednu brončanu medalju.

Nakon što je u subotu Goran Percan u disciplini krug osvojio srebro, a Roberto Iskra u disciplini pojedinačno klasično broncu, posljednjeg dana natjecanja ova dvojica hrvatskih reprezentativca osvojili su i zlatne medalje.

Percan je u finalu preciznog izbijanja sa 15 pogodaka postao svjetski prvak, a zlato je osvojio i u paru s Iskrom. U dramatičnom finalu pobijedili su Francuze Micouda i Troncya 7:6, nakon što su gubili 0:5. Medalju, i to srebrnu, osvojio je Marko Jerčić koji je u finalu brzinskog izbijanja izgubio od Talijana Longa 36:40.