Werder - Basel 3:0, dva pogotka Klasnića

BREMEN, 24. kolovoza 2005. (Hina/DPA) - Njemački nogometni bundesligašWerder Bremen izborio je plasman u Ligu prvaka nakon što je uuzvratnom susretu trećeg pretkola pobijedio Basel 3:0 i takonadoknadio pogodak zaostatka iz prve utakmice u kojoj je švicarskiprvak slavio 2:1.
BREMEN, 24. kolovoza 2005. (Hina/DPA) - Njemački nogometni bundesligaš Werder Bremen izborio je plasman u Ligu prvaka nakon što je u uzvratnom susretu trećeg pretkola pobijedio Basel 3:0 i tako nadoknadio pogodak zaostatka iz prve utakmice u kojoj je švicarski prvak slavio 2:1.

Junak utakmice odigrane u Bremenu pred 30.000 gledatelja je bio napadač hrvatske reprezentacije Ivan Klasnić koji je postigao dva pogotka (64, 72). Strijelac za domaćine bio je i Borowski u 67. minuti iz jedanaesterca. Koncem prvog poluvremena Micoud je promašio kazneni udarac za Werder. Za njemačku momčad posljednje tri minute odigrao je i Jurica Vranješ.

WERDER: Reinke - Owomoyela, Pasanen, Naldo, Schulz - Frings, Baumann (od 46. D. Jensen), Borowski - Micoud (od 87. Vranješ) - Klose, Klasnić (od 73. Valdez)

BASEL: Zuberbühler - Zanni, Quennoz (od 69. Sterjovski), Smiljanić, Kleber - Degen, Ba, Delgado, Chipperfield - Rossi (od 81. Ergić), Eduardo