SP u Montrealu (plivanje): Duje Draganje peti na 100 slobodno

MONTREAL, 29. srpnja 2005. (Hina) - Hrvatski plivač Duje Draganjazauzeo je peto mjesto u disciplini 100 slobodno na Svjetskom prvenstvuu Montrealu.
MONTREAL, 29. srpnja 2005. (Hina) - Hrvatski plivač Duje Draganja zauzeo je peto mjesto u disciplini 100 slobodno na Svjetskom prvenstvu u Montrealu.

Draganja je u finalu plivao 48.89 i bio je stotinku sporiji od svojega i državnoga rekorda, koji je isplivao u polufinalu u Montrealu.

Na 50 metara je okrenuo kao treći, ali je u završnici pao na peto mjesto.

Splićanin će u Montrealu u subotu nastupiti i na 50 slobodno, disciplini u kojoj je na Olimpijskim igrama u Ateni osvojio srebrno odličje.

Novi svjetski prvak na 100 slobodno je Talijan Filippo Magnini s rezultatom 48.12, što je drugi ikad isplivani rezultat u ovoj elitnoj plivačkoj disciplini, ali i prvi puta da Italija ima svjetskog prvaka na 100 slobodno.

Srebro i bronca otišli su južnoafričkim plivačima - Ronaldu Schoemanu (48.28) i Ryku Neethlingu (48.34).