SP: Svjetski rekord Schoemana, Draganja sedmi

MONTREAL, 26. srpnja 2005. (Hina) - Južnoafrikanac Roland Schoemanisplivao je novi svjetski rekord od 22.96 sekundi u finalnoj utrci na50 metara leptir na Svjetskom prvenstvu u Montrealu, dok je hrvatskiplivač Duje Draganja zauzeo sedmo mjesto.
MONTREAL, 26. srpnja 2005. (Hina) - Južnoafrikanac Roland Schoeman isplivao je novi svjetski rekord od 22.96 sekundi u finalnoj utrci na 50 metara leptir na Svjetskom prvenstvu u Montrealu, dok je hrvatski plivač Duje Draganja zauzeo sedmo mjesto.

Schoeman je novim svjetskim rekordom postao prvi u povijesti koji je isplivao 50 metara leptir za manje od 23 sekunde.

Draganja je u finalu plivao 23.96 sekundi, što je 25 stotinki sporije od njegova rekorda kojega je isplivao u polufinalu.

Srebro je osvojio Amerikanac Ian Crocker sa 23.12 sekunde, a broncu Ukrajinac Sergij Breus s novim ezuropskim rekordom od 23.38.

Hrvat Gordan Kožulj nije se u utorak ujutro uspio plasirati u finale utrke na 100 metara leđno. Kožulj je u polufinalnoj utrci isplivao vrijeme novog hrvatskog rekorda 55.08, no to mu je bilo dovoljno tek za osmo mjesto u skupini, odnosno 11 ukupno.