SP Vaterpolo: Hrvatska - Kanada 19:4

MONTREAL, 19. srpnja 2005. (Hina) - Hrvatska vaterpolska reprezentacijaotvorila je nastup na Svjetskom prvenstvu u Montrealu očekivanompobjedom protiv Kanade 19:4 (5:0, 6:0, 6:3, 2:1).
MONTREAL, 19. srpnja 2005. (Hina) - Hrvatska vaterpolska reprezentacija otvorila je nastup na Svjetskom prvenstvu u Montrealu očekivanom pobjedom protiv Kanade 19:4 (5:0, 6:0, 6:3, 2:1).

Montreal. Gradski vaterpolo centar. Gledatelja: 1.000, Suci: Pateli (Brazil), Van Herms (Francuska)

HRVATSKA: Pavić, Burić, Pavlović 3, Antonijević 3, Vranješ, Franković 3, Primorac, Đogaš 3, Bušlje 1, Komadina 2, Hinić 3, Bošković 1, Volarević. Izbornik: Ratko Ruduć.

KANADA: Youngblud, Graham, Thibeault, Mitchell 2, Hui, Marks, Jung, Stein, Feltham, Miller 1, Lark, Miller, Sayegh 1. Izbornik: Dragan Jovanović.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4, Kanada 9

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 8-9, Kanada 3-4

Prvi dvoboj C skupine hrvatski vaterpolisti odradili su rutinski. Kanada niti u jednom segmentu igre nije bila ravnopravna odabranicima izbornika Ratka Rudića. Ogled protiv domaćina svjetske smotre poslužio je kao nešto jači trening. Hrvatska je nakon prve četvrtine imala prednost 5:0, u drugoj dionici "barakude" su bile još uspješnije i nakon dvije dionice rezultat je iznosio 11:0. Kanađani nisu pronašli način da ozbiljnije ugroze suparnička vrata. Čak pet minuta nisu uputili niti jedan udarac prema vratima, a kada su ipak uspjeli doći do prilike za udarac Pavić je odlično branio.

U trećoj minuti treće četvrtine pri rezultatu 13:0, Kanada je postigla svoj prvi pogodak, a do konca utakmice to joj je uspjelo još tri puta.

Momčad Ratka Rudića u srijedu očekuje nova utakmica, snage će odmjeriti s Rumunjskom u 21.15 po hrvatskom vremenu.