Košarkašice treći put zaredom u finalu

EL EJIDO, 30. lipnja 2005. (Hina) - U polufinalnom susretuMediteranskog turnira u El Ejidu košarkašice Hrvatske svladale suŠpanjolsku sa 85:65 (45:24).
EL EJIDO, 30. lipnja 2005. (Hina) - U polufinalnom susretu Mediteranskog turnira u El Ejidu košarkašice Hrvatske svladale su Španjolsku sa 85:65 (45:24).

Pred 500 gledatelja u Gradskoj dvorani sudili su Abakil iz Maroka i Argyrou iz Grčke.

HRVATSKA: Popović 14, Jelavić 6, Čakić, Mazić 18, Maloča 7, Erceg 4, Pešić, Roca, Klein-Šumanovac 14, Podrug 19, Marohnić, Ivezić 3.

ŠPANJOLSKA: Antoja 2, Gallego 13, Jordana 9, Zurro 6, Blanco 4, Camps 2, Palomares, Alamo, Montanana 12, Segui, Navarette 5, Montedesca 12.

Hrvatske košarkašice izborile su pobjedom nad Španjolskom (85:65) i treće uzastopno finale Mediteranskih igara, a sutra u finalu protiv Turkinja tražit će priliku i za treće zlato.

Izabranice Viktora Kovača već su u prvim minutama slomile otpor domaćina, koji je u El Ejidu, gradiću oko 50-ak kilometara udaljenom od Almerije, imao gromoglasnu podršku sa tribina, ali srećom ne i pomoć nesposobnog marokanskog suca.

Odlično prvo poluvrijeme slomilo je španjolsku "armadu", sa 13:5 u petoj minuti, razlika je narasla na 31:15, a potom i na 43:21 pretkraj poluvremena u kojem smo imali šut od 51 posto. U drugom dijelu je naša prednost iznosila stalno oko 20-ak koševa, Španjolke nisu bile ni blizu preokreta. Izvrsno je funkcionirala cijela ekipa, a pogotovu četvorka Podrug (19), Mazić (18), Popović (14) i Klein-Šumanovac (14).

"Očekivali smo daleko težu utakmicu, ali se pokazalo da smo relativno lako dobili. Pokazali smo svima koji nisu vjerovali u ovu generaciju da znamo igrati i pobjeđivati. Bili smo puno kvalitetniji od Španjolki, dok će protiv Turkinja ipak biti teže, one su iskusnije i odlične pogotovu na centarskim pozicijama", kazala je najbolja igračica susreta Emilija Podrug.