MI (rukomet): Hrvatska - Slovenija 27:26

VICAR, 26. lipnja 2005. (Hina) - U susretu 2. kola A skupineMediteranskoga turnira u Vicaru hrvatske su rukometašice svladaleSloveniju sa 27:26 (17:12). Pred 200 gledatelja u dvorani Pabelossudili su Višekruna i Stanojević iz SiCG.
VICAR, 26. lipnja 2005. (Hina) - U susretu 2. kola A skupine Mediteranskoga turnira u Vicaru hrvatske su rukometašice svladale Sloveniju sa 27:26 (17:12). Pred 200 gledatelja u dvorani Pabelos sudili su Višekruna i Stanojević iz SiCG.

HRVATSKA: Jelčić, Grubišić, Tatari 1, Čop 1, Golubić 1 (1), Penezić 6, Šarić 1, Arslanagić 2 (1), Koznjak 2, Horvat 2,Stojković, Zebić 9 (5), Pensa 2.

SLOVENIJA: Marincek, Rajšić, Irman 1, Cerenjak, Potočnik 6, Frol 1, Mihic 2, Cigoja, Čvorak 4, Argenti 4, Korelc 1, Rajsic, Hrnjič 7 (3), Breznik, Ćulibrk.

Sedmerci: Hrvatska 7 (7), Slovenija 5 (3)

Isključenja: Hrvatska 8, Slovenija 16 minuta.

Hrvatske rukometašice su i bez ozlijeđenih Svitlane Pasičnik i Nikice Pušić zabilježile i drugu pobjedu na Mediteranskom turniru svladavši Sloveniju u utakmici koju su izabranice Josipa Šojata morale pobjeđivati zapravo dvaput. U prvom dijelu je izgledalo da ćemo lako do pobjede protiv puno mlađe reprezentacije Slovenije, na poluvremenu je bilo pet razlike (17:12), a potom slijedi potpuna dekoncentracija i u 42. minuti Slovenke vode sa 21:19. Do iznenađenja ipak nije došlo, u 54. minuti Maja Zebić iz protunapada dovodi Hrvatsku u vodstvu od 25:23, a potom je bio ključan pogodak Penezić za 26:24 četiri minute prije kraja. U zadnju minutu ušli smo sa prednošću 26:25, a konačnu odluku donijela je Maja Čop na 22 sekunde prije kraja pogotkom sa crte.

"Ovo se događa kada eksperimentirate na turnirima poput ovoga. Dobijete svjetske prvakinje Francuskinje, a potom skoro izgubite od puno slabijih Slovenki. Sada se tek vidi koliko ovoj reprezentaciji znači Svitlana Pasičnik. Dobra stvar jest što smo se vratili sa 'minus dva' i pobijedili, no nagradnog kupanja sigurno neće biti", izjavio je Šojat.

Zadnju utakmicu u skupini hrvatske rukometašice igraju u utorak protiv Italije.