Roland Garros: Ančić u 2. kolu

PARIZ/ZAGREB, 23. svibnja 2005. (Hina) - Hrvatski tenisač Mario Ančićplasirao se u 2. kolo Grand Slam turnira Roland Garros u Parizupobjedom nad Brazilcem Marcosom Danielom 6:2, 6:1,7:6 (4).
PARIZ/ZAGREB, 23. svibnja 2005. (Hina) - Hrvatski tenisač Mario Ančić plasirao se u 2. kolo Grand Slam turnira Roland Garros u Parizu pobjedom nad Brazilcem Marcosom Danielom 6:2, 6:1,7:6 (4).

Ančić nije imao tešku zadaću u prvom kolu protiv tenisača koji je ove sezone igrao samo na challengerima i satelitima po Južnoj Americi. U prva dva seta Brazilac je uzeo svega tri gema, u trećem se vodila ravnopravnija borba do "tie-breaka" koji je Ančić dobio sa 7:4 i riješio dvoboj za ukupno 145 minuta. Hrvatski tenisač je imao dosta neprisiljenih pogrešaka (54), ali i osam as-servisa i 47 "winnera", iskoristivši pet od 13 prilika za obrat.

Splićanin se u drugom kolu Roland Garrosa, gdje mu je najbolji rezultat lanjsko 3.kolo, sastaje sa boljim iz dvoboja Španjolaca Gimena i Hernandeza.