Vaterpolo: JUG CO prvaci Hrvatske

DUBROVNIK, 16. svibnja 2005. (Hina) - Vaterpolisti Jug Croatiaosiguranja pobijedili su u odlučujućem, petom dvoboju finaladoigravanja zagrebačku Mladost 14:10 (2:2, 4:5, 3:1, 5:2) i takoobranili naslov prvaka Hrvatske.
DUBROVNIK, 16. svibnja 2005. (Hina) - Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja pobijedili su u odlučujućem, petom dvoboju finala doigravanja zagrebačku Mladost 14:10 (2:2, 4:5, 3:1, 5:2) i tako obranili naslov prvaka Hrvatske.

Susret je odigran na bazenu u Dubrovniku, a sudili su Brala i Franulović iz Rijeke.

Jug CO: Volarević, Komadina 1, Bošković 2, Računica, Kržić 2, Smodlaka 1, Marković 1, Bušlje, Sutić, Dobud 3, Drobac, Fatović 3 (1), Karač 1, Balić.

Mladost: Perčinić, Vranješ 1, Đogaš 3, Jelača, Koljanin 1, Oreb 1, Vrbičić, Milaković, Primorac 2, Jerković 1, Vegar, Rogin, Kobešćak 1, Kačić.

Četverci: Jug CO 1 (1), Mladost -

Realizacija igrača više: Jug CO 14/7 Mladost 14/9

Vaterpolisti Juga po četvrti put, te drugi uzastopce postali su prvaci Hrvatske. Treću, odlučujuću pobjedu protiv zagrebačke Mladosti ostvarili su na svom Gružu. Zanimljivo, bila je to prva pobjeda domaće momčadi u pet susreta finalne serije. Prva četvrtina završnog dvoboja protekla je u izjednačenoj igri. Obje momčadi postigle su po dva pogotka.

U nastavku susreta Mladost je bila nešto bolja. Odlično je koristila igrača više - od prvih šest pokušaja zabili su četiri pogotka, dok je Jug u prvih pet prilika tek jednom zatresao suparničku mrežu.

Rezultat toga bio je vodstvo "Žabaca" 7:5. No, tada se budi domaćin. Počinje igrati čvršće u obrani, dok je u napadu proradio igrač više. Serijom 5:1 Dubrovčani okreću rezultat i dolaze do prednosti koju su do kraja znalački sačuvali. Igra gostiju posve se raspala kada su zbog tri osobne pogreške bazen napustili Oreb i Vegar.