Mladost - Jug CO 10:11

ZAGREB, 12. svibnja 2005. (Hina) - U četvrtoj finalnoj utakmicihrvatskog vaterpolskog prvenstva Jug Croatia osiguranje je u Zagrebupobijedio Mladost 11:10 (4:1, 3:4, 0:2, 4:3), te tako izjednačiorezultat na 2:2 i izborio peti odlučujući susret pred svojimnavijačima.
ZAGREB, 12. svibnja 2005. (Hina) - U četvrtoj finalnoj utakmici hrvatskog vaterpolskog prvenstva Jug Croatia osiguranje je u Zagrebu pobijedio Mladost 11:10 (4:1, 3:4, 0:2, 4:3), te tako izjednačio rezultat na 2:2 i izborio peti odlučujući susret pred svojim navijačima.

Susret je odigran na bazenu Mladosti uz Savu pred 1.200 gledatelja, a sudili su Brala i Franulović iz Rijeke.

MLADOST: Perčinić, Vranješ, Đogaš 1, Jelača 1, Koljanin 1, Oreb 2, Vrbičić, Milaković, Primorac 1, Jerković 1, Vegar, Rogin, Kobešćak 3, Kačić.

JUG CO: Volarević, Komadina 2, Bošković 2, Računica, Kržić 1, Smodlaka 1, Marković, Bušlje 1, Sutić, Dobud 1, Drobac, Fatović 1 (1), Karač 2, Balić

ČETVERCI: Mladost -, Jug CO 1 (1)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 13/7, Jug CO 15/7

I u četvrtoj utakmici finala hrvatskog vaterpolskog prvenstva slavili su gosti. Mladost nije uspjela iskoristiti meč loptu pred svojim navijačima, pa će o prvaku Hrvatske odlučiti peti dvoboj na plivalištu Gruž.

Dubrovčani su sjajno otvorili utakmicu. Nakon četiri minute vodili su 3:0, a koncem druge četvrtine imali su i četiri pogotka prednosti (7:3). Međutim, tada se Mladost serijom 4:0 vraća susret u neizvjesnost. U tim trenucima Jug pet puta uzastopce nije iskoristio igrača više. U posljednjoj četvrtini vodila se žestoka borba za svaku loptu. Mladost je uspjela izjednačiti rezultat na 10:10 pogotkom Oreba 1:25 minute prije kraja. Potom Bošković vraća goste u prednost, a zadnjih 27 sekundi "žapci" imaju igrača više, no to nisu uspjeli iskoristiti. U posljednjoj sekundi sreća je spasila goste jer je Primorac šraubom uzdrmao vratnicu.

Peta odlučujuća utakmica na rasporedu je u ponedjeljak, u 17.15 sati u Dubrovniku.