Biciklizam - Valverdeu četvrta etapa, Miholjević 95.

ALSASUA/ZAGREB, 7. travnja 2005. (Hina) - Nakon što je slavio u trećojetapi, Španjolac Alejandro Valverde pobjednik je i četvrte dionicebiciklističke utrke po Baskiji, što se boduje u ProTour seriji.
ALSASUA/ZAGREB, 7. travnja 2005. (Hina) - Nakon što je slavio u trećoj etapi, Španjolac Alejandro Valverde pobjednik je i četvrte dionice biciklističke utrke po Baskiji, što se boduje u ProTour seriji.

Član momčadi Iles Balears je 167 kilometara dugačku etapu od Vitorie do Alsasua prošao za 4 sata, 12 minuta i 4 sekunde. Drugi je ciljem prošao Talijan Danilo Di Luca, dok je treći bio Španjolac Miguel Angel Martin Perdiguero. Hrvatski biciklist Vladimir Miholjević osvojio je 95. mjesto sa 15 sekundi zaostatka.

U ukupnom poretku, dvije etape prije kraja utrke, vodi Španjolac Aitor Osa sa dvije sekunde prednosti pred Di Lucom, Francuzem Patrice Halgandom, te Talijanom Davide Rebellinom. Branitelj naslova, Rus Denis Menčov nalazi se na sedmom mjestu, dok je Miholjević na 104. mjestu sa 12.35 minuti zaostatka.

Posljednjeg dana utrke na rasporedu su dvije dionice, 93 kilometra od Alsasua do Onatia, te 9.3 kilometra kronometra.