Chelsea - Bayern Munchen 4:2

LONDON, 6. travnja 2005. (Hina/Reuters) - U prvom dvoboju četvrtfinalanogometne Lige prvaka Chelsea je na Stamford Bridgeu pred 40.253gledatelja pobijedio Bayern Munchen 4:2 (1:0).
LONDON, 6. travnja 2005. (Hina/Reuters) - U prvom dvoboju četvrtfinala nogometne Lige prvaka Chelsea je na Stamford Bridgeu pred 40.253 gledatelja pobijedio Bayern Munchen 4:2 (1:0).

Londonski klub je tako bez pomoći trenera Jose Mourinha, koji je suspendiran na dvije utakmice, ostvario odličan rezultat uoči uzvrata u Munchenu, međutim i Bayern usprkos porazu od dva razlike još uvijek ima izgleda za plasman u polufinale.

Domaćin je odlično otvorio dvoboj. Već u 4. minuti Blues je došao do prednosti. Joe Cole je uputio udarac prema Kahnu, lopta je na putu prema golu pogodila Lucia i promijenili smjer i tako prevarila njemačkog vratara. Usprkos početnom šoku, Bayern je ubrzo posložio redove i do konca poluvremena ravnopravno parirao domaćinu. U nastavku utakmice gosti su u 52. minuti pogotkom Bastiana Schweinsteigera uspjeli izjednačili. No, lider engleskog prvenstva u posljednjih je 30 furioznih minuta postigao tri pogotka (Frank Lampard 60,69, Didier Drogba 81). Kada se već činilo kako će utakmica završiti rezultatom 4:1, nizozemski sudac Temmink je u drugoj minuti sudačke nadoknade dosudio jedanaesterac za goste, kojeg je Ballack sigurno realizirao i tako vratio Bavarce u igru.

CHELSEA: Cech - Johnson (od 65. Huth), Ricardo Carvalho, Terry, Gallas - Makelele, Lampard, Gudjohnsen - J. Cole (od 82. Tiago), Drogba (od 90. Forssell), Duff

BAYERN: Kahn - Sagnol, Lucio, R.Kovač, Lizarazu - Salihamidzic (od 46. Schweinsteiger), Frings, Hargreaves, Ballack, Ze Roberto (od 73. Scholl) - Guerrero

Žuti kartoni: Drogba (11), Paulo Ferreira (32), Gallas (51), Makelele (54) za Chelsea, te Frings (38) i Schweinsteiger (54) za Bayern

Sudac: Rene Temmink (Niz)