EP Stolnotenisačica: Hrvatska - Mađarska 3:1

AARHUS/ZAGREB, 28. ožujka 2005. (Hina) - Hrvatske stolnotenisačiceigrat će u polufinalu Europskog prvenstva u danskom Aarhusu nakon štosu u četvrtfinalnom dvoboju svladale Mađarice sa 3:1. Naše igračice ćeza prolaz u finale u utorak u 10 sati igrati sa Italijom,reprezentacijom od koje su izgubile u finalu prošlog EP-a uCourmayeru.
AARHUS/ZAGREB, 28. ožujka 2005. (Hina) - Hrvatske stolnotenisačice igrat će u polufinalu Europskog prvenstva u danskom Aarhusu nakon što su u četvrtfinalnom dvoboju svladale Mađarice sa 3:1. Naše igračice će za prolaz u finale u utorak u 10 sati igrati sa Italijom, reprezentacijom od koje su izgubile u finalu prošlog EP-a u Courmayeru.

Tamara Boroš, Corneia Vaida i Sandra Paović zabilježile su po jednu pobjedu protiv iskusnih Mađarica, koje su imale i psihološku prednost jer je Boroš u prvom dvoboju izgubila od Batorfi. Vaida i Paović su preokrenule rezultat protiv iskusnih Mađarica, da bi se Boroš "iskupila" u dvoboju sa Toth, pa su se hrvatske stolnotenisačice "osvetile" za poraz na EP-u u Bremenu 2000. i ušle u borbu za medalje.

U prvom dvoboju naša najbolja igračica Tamara Boroš je izgubila od Batorfi sa 3:2, iako je vodila sa 2:1 i imala dvije meč lopte u četvrtom setu. Cornelia Vaida je izgubila prvi set od Toth, ali je potom odigrala izvrsno i dobila tri seta zaredom za poravnanje rezultata. Sandra Paović je u dramatičnom dvoboju pobijedila Fazekas 3:2, donijevši Hrvatskoj drugi bod. Naša mlada igračica je nakon dobitka prvoga seta propustila nebrojeno prilika u drugom i trećem setu, potom dobila četvrti, a u odlučujućem setu gubila sve do samoga kraja kada je fantastičnom igrom preokrenula rezultat i dobila dvoboj.

Pred Boroš je u četvrtom dvoboju bila Toth, igračica koja ju je u polufinalu Europskog prvenstva u Zagrebu 2002. pobijedila i zaustavila u pohodu ka naslovu europske prvakinje koji naša igračica još nema. "Osveta" je bila potpuna, jer osim u drugom setu, Tamara je posve dominirala i Hrvatsku uvela u polufinale.

Braniteljice naslova Talijanke su se "izvukle" protiv Ruskinja, Negrisoli je donijela pobjedu u petom dvoboju Talijankama iako je gubila sa 0:2 u setovima.

U drugom polufinalu igrat će Slovenke i Rumunjke.

HRVATSKA - Mađarska

TAMARA BOROŠ - Csila Batorfi 2:3 (7:11, 11:4, 11:9, 11:13, 10:12)

CORNELIA VAIDA - Krisztina Toth 3:1 (7:11, 11:7, 11:6, 11:9)

SANDRA PAOVIĆ - Maria Fazekas 3:2 (11:7, 12:14, 10:12, 11:8, 11:8)

TAMARA BOROŠ - Krisztina Toth 3:1 (11:4, 7:11, 11:3, 11:8)

Ostali rezultati četvrtfinala:

Rumunjska - Njemačka 3:1, Slovenija - Austrija 3:2, Italija - Rusija 3:2.

Rezultati za poredak od 9. do 16. mjesta:

Poljska - Češka 3:0; Belgija - Portugal 3:0, Bjelorusija - SCG 3:0, Švedska - Slovačka 3:2.