Janica Kostelić i Natko Zrnčić Dim prvaci Hrvatske

ZAGREB, 18. ožujka 2005. (Hina) - Na zagrebačkom Sljemenu danas jeodržano Otvoreno prvenstvo Hrvatske u veleslalomu.
ZAGREB, 18. ožujka 2005. (Hina) - Na zagrebačkom Sljemenu danas je održano Otvoreno prvenstvo Hrvatske u veleslalomu.

U ženskoj konkurenciji očekivano je pobijedila Janica Kostelić (2:06.94) ispred Ane Jelušić (2:07.62) i Jelene Lolović iz Srbije i Crne Gore (2:08.12). Nika Fleiss je osvojila ukupno četvrto, a u poretku za prvenstvo Hrvatske treće mjesto (2:08.40). Nastupilo se 34 skijašice.

Kod skijaša prvo mjesto u konkurenciji 60 natjecatelja osvojio je Finac Juuka Leino (2:05.02) ispred sunarodnjaka Jounia Kaitale (2:05.53) i Grla Vassilisa Dimitriadisa (23:06.55). Novi prvak Hrvatske je Natko Zrnčić Dim, koji je osvojio ukupno peto mjesto s rezultatom 2:07.10. Dalibor Šamšal je ukupno osvojio sedmo mjesto (2:07.56), dok je u poretku hrvatskih skijaša bio drugi. Treće mjesto u PH, te ukupno 12. pripalo je Ivanu Olivariu (2:09.30). Prvi favorit za osvajanje naslova Ivica Kostelić pao je krajem druge vožnje.