Zagreb - Partizan 22-18 (šira verzija)

ZAGREB, 13. ožujka 2005. (Hina) - Rukometaši Zagreba plasirali su se upolufinale Kupa pobjednika kupova nakon što su u uzvratnom dvobojučetvrtfianla u ledenoj dvorani Doma sportova svladali Partizan sa22-18 (13-7).
ZAGREB, 13. ožujka 2005. (Hina) - Rukometaši Zagreba plasirali su se u polufinale Kupa pobjednika kupova nakon što su u uzvratnom dvoboju četvrtfianla u ledenoj dvorani Doma sportova svladali Partizan sa 22-18 (13-7).

U prvoj utakmici bilo je 23-20 za Partizan.

Ledena dvorana Doma sportova, 8000 gledatelja.

Zagreb: Blažićko, Matošević, Koloper, Pongračić, Goluža 4 (3), Vuković, Lelić, Kaleb 4, Špoljarić 1, Vori 2, Bilić 3, Štritof 2, Majnov 2, Horvat 4.

Partizan: Butulija 1, Cmiljanić, Markičević, Radković, Jovanović 3, Toskić, Stefanović 3, Sudžum 7 (5), Tomić 2, Mitrović 2, Damjanović, Stanojević, Drenovac, Radosavljević.

Sedmerci: Zagreb 3 (3), Partizan 5 (5)

Isključenja: Zagreb 14 minuta, Partizan 8 minuta.

Rukometaši Zagreba odličnom su igrom u obrani na samom početku utakmice već u 16. minuti ostvarili prednost koja im je bila dovoljna za prolazak dalje, bilo je 6-2. Do kraja prvoga poluvremena prednost Zagreba je narasla i na šest pogodaka (13-7).

Početkom drugoga poluvremena bilo je i maksimalnih sedam razlike (14-7), ali tada je uslijedila velika kriza. Gosti iz Beograda uspjeli su 10 minuta prije kraja smanjiti na samo jedan gol razlike (17-16), no do kraja utakmice Zagreb je uz fanatičnu podršku s tribina uspio dostići prednost dovoljnu za prolazak.