Biatlon - Kati Wilhelm slavila u Cesanu

CESANOO, 12. veljače 2005. (Hina/AFP) - Olimpijska pobjednica u šprintuiz Salt Lake Citya, Njemica Kati Wilhelm (28) pobjednica ješprinterske utrke (7.5 km) u talijansom Cesanu, što se boduje uporetku za svjetski kup u biatlonu.
CESANOO, 12. veljače 2005. (Hina/AFP) - Olimpijska pobjednica u šprintu iz Salt Lake Citya, Njemica Kati Wilhelm (28) pobjednica je šprinterske utrke (7.5 km) u talijansom Cesanu, što se boduje u poretku za svjetski kup u biatlonu.

Njemačka biatlonka je osvojila prvo mjesto premda je promašila dvije mete, no na koncu je slavila sa 4 sekunde bolji rezultatom od Poljakinje Magdalene Gwizdon, dok je trećeplasirana Kineskinja Xianying Liu kasnila više od 25 sekundi. Poljakinja i Kineskinja imale su maksimalan broj pogođenih meta.

Ovom pobjedom Wilhelmova je smanjila zaostatak u ukupnom poretku svjetskog kupa i sada ima šest bodova manje od Ruskinje Olge Pileve, koja je danas osvojila deveto mjesto. Na trećem mjestu se nalazi Francuskinja Sandrine Bailly sa 68 bodova manje od Ruskinje. Ove tri biatlonke zauzimaju vodeće pozicije i u šprintu. Prva je Wilhelmova (243) ispred Pileve (216) i Bailly (192).

1. Kati Wilhelm (Njem)      26:09,5 (2)