SP rukomet: Hrvatska - Švedska 28:27

SFAX, 30. siječnja 2005. (Hina) - Hrvatski rukometaši svladali su udvoboju 5. kola skupine C Svjetskog prvenstva u Tunisu Švedsku sa28:27 (14:15).
SFAX, 30. siječnja 2005. (Hina) - Hrvatski rukometaši svladali su u dvoboju 5. kola skupine C Svjetskog prvenstva u Tunisu Švedsku sa 28:27 (14:15).

Susret je odigran u dvorani 7. studenoga pred 3000 gledatelja sudili su Dolejs i Kohout (Češka).

HRVATSKA, Šola, Blažičko, Kaleb 3, Balić, Lacković 3, Zrnić, Vori 6, Dominiković 1, Džomba 5 (3), Jeftić, Goluža 2, Šprem 3, Špoljaić, Buntić 4

ŠVEDSKA: Svensson, Ohlander, Boquist 2, Linders 1, Arrhenius, Andersson 3, Kallman 5, Franznen, Pettersson 3 (1), Lovgren 1, Lindhal 1, Ahlm 5, Seifert, Larholm 6 (2)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Švedska 12 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 3 (3), Švedska 5 (3)

Premda je nastupila bez Metličića, Balića, Loserta, te s ozlijeđenim Dominikovićem i Lackovićem, hrvatska reprezentacije je upisala pobjedu protiv Švedske, te tako prvi krug natjecanja zaključila s maksimalnim učinkom, pet pobjeda. Hrvatska će tako u drugi krug prenijeti četiri boda i sasvim se približila mjestu u polufinalu.

Ključ uspjeha protiv Švedske bila je sjajna obrana, te odlični Šola, koji je sakupio čak 18 obrana i u presudnim trenucima utakmice izludio suparničke igrače. Hrvatska je dvoboj otvorila obranom 3-2-1, što nam je u u prvih 15 minuta donijelo pet pogodaka prednosti (10:5). No, tada su hrvatski igrači zapalu u krizu i Šveđani su serijom 9:2 okrenuli rezultat u svoiju korist (14:12). Do konca prvog dijela uspjeli smo smanjiti zaostatak na minus jedan. I drugo poluvrijeme smo započeli istom obranom, no u 40. minuti Červar se odlučio za 5-1. Premda je zbog bolova u gležnju Lacković, kraj utakmice dočekao na klupi za igrače, te se tako pridružio Baliću i Metličići, hrvatska vrstsa je i bez trojice ponajboljih igrača izvukla pobjedu. U neizvjesnoj završnici, ključni pogodak postigao je Mirza Džomba realiziravši sedmerac 26 sekundi prije kraja.

Nakon dama odmora započinje drugi krug, a Hrvatska će igrati u skupini sa Švedskom (0), Španjolskom (2), Srbijom i Crnom Gorom (4), Njemačkom (1) i Norveškom (1).