SP rukomet: Hrvatska - Japan 34:25

SFAX, 24. siječnja 2005. (Hina) - Hrvatska rukometna reprezentacijapobijedila je u susretu 2. kola C skupine Svjetskog prvenstvu u SfaxuJapan sa 34:25 (15:14).
SFAX, 24. siječnja 2005. (Hina) - Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u susretu 2. kola C skupine Svjetskog prvenstvu u Sfaxu Japan sa 34:25 (15:14).

Susret se igrao u dvorani 7. studenog pred 1500 gledatelja, a sudili su Al Musaiger i Abdul Rethaie (Kuvajt).

HRVATSKA: Losert, Šola, Kaleb 1, Balić 2, Lacković 5, Zrnić 1, Vori 4, Dominiković 1, Džomba 9 (2), Goluža 1, Šprem 4, Špoljarić 1, Metličić 5.

JAPAN: Tsubone, Takagi, Matsubayshi 7, Toyoda, Nomura 1, Higashi 1, Myazaki 6, Nagashima, Nakagawa 3, Haga, Tanaka 1, Sugiya, Yamaguchi, Taba 6.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute, Japan 6 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 2 (2), Japan 2 (2)

Hrvatska reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na svjetskom prvenstvu u Tunisu. Nakon Argentine odabranici izbornika Line Červara slavili su i protiv Japana. No, i u drugom dvoboju olimpijski pobjednici i svjetski prvaci mučili su se u prvom poluvremenu. Premda smo prvi dio dobili jedan razlike (15:14) rukometaši iz "Zemlje izlazećeg sunca" su vodili praktički cijelo prvo poluvrijeme.

U tri navrata imali su i dva pogotka prednosti (2:0, 7:5, 9:7). Hrvatski rukometaši zapucali su niz zicera, a načinili su i 10 tehničkih pogrešaka, stoga je i rezultat 15:14 bio i odličan.

U nastavku utakmice Červar je pokušao Japance zaustaviti obranom 5-1 sa Špremom naprijed, što se pokazalo uspješnim. Proradila su krila, a Šola je nanizao 11 obrana i prednost se povećavala. Sredinom drugog dijela imali smo i 10 pogodaka razlike, a na koncu je bilo 34:25.

U utorak je slobodan dan, a u srijedu će Hrvatska odmjeriti snage s Australijom.