Iznos od 6,8 milijuna eura dodijeljen Hrvatskoj dio je šireg paketa od ukupno 305 milijuna eura za pomoć u upravljanju granicama i migracijama. Najveći dio namijenjen je Grčkoj -289 milijuna eura, Italiji 5,3 milijuna te Cipru 3,1 milijuna eura.
Sredstava su namijenjena za jačanje prihvatnih kapaciteta, zaštitu žrtava krijumčarenja ljudi i jačanje kapaciteta za nadzor i upravljanje granicama.
Sredstva za Hrvatsku namijenjena su za jačanje nadzora granice i jačanje sposobnosti policije kroz pokrivanje operativnih troškova 10 postaja granične policije - dnevnice, naknade za prekovremeni rad i opremu.
U priopćenju Komisije također se kaže da će biti uspostavljen "mehanizam nadzora kako bi se osiguralo da sve mjere koje se primjenjuju na vanjskim granicama budu proporcionalne i potpuno sukladne s temeljnim pravima i zakonima EU-a o azilu".
S najavljenom svotom ukupna pomoć Hrvatskoj za migracije i upravljanje granicama dosegnula je gotovo 23,2 milijuna eura. Osim toga, na raspolaganje Hrvatskoj stavlja se 108 milijuna eura u okviru fonda za azil, migracije i integracije i fonda za unutarnju sigurnost unutar sadašnjeg višegodišnjeg financijskog okvira od 2014. do 2020.
Lavovski dio dodatnih sredstava ide u Grčku. Od ukupno 298 milijuna, 190 milijuna ide Visokom povjereništvu UN-a za izbjeglice (UNHCR) za provedbu programa integracije i smještaja. Za jačanje prihvatnih kapaciteta izdvojeno je 61 milijun eura, koje će dobiti Međunarodna organizacija za migracije (IOM) i Međunarodni fond za djecu (UNICEF).
Grčkoj obalnoj straži ide 33 milijuna eura za operacije potrage i spašavanja.
Iznos od 5,3 milijuna eura koji je dodijeljen Italiji namijenjen je za bolju zaštitu žrtava krijumčarenja ljudi.
Cipar dobija 3,1 milijuna eura za jačanje prihvatnog kapaciteta u privremenom centru za prihvat migranata, koji bi trebao postati stalni centar.